Szukaj pracownika/jednostki

Aktualności

Absolwentkami extra miesiąca maja zostały 2 humanistki

13.05.2022
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Gabinet rektora. Stoją od lewej: Monika Politańska, prof. Wojciech Strzyżewski, Anna Skalska, dr hab. Małgorzata Łuczyk, prof. UZ i dr hab. Barbara Literska, prof. UZ. Fot. Mamert JanionZ przyjemnością przedstawiamy majowe laureatki konkursu Absolwent Extra reprezentujące Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego: Annę Skalską, która ukończyła studia I stopnia na kierunku filologia angielska i otrzymała tytuł licencjata oraz mgr Weronikę Leśniewską absolwentkę studiów II stopnia na kierunku filologia rosyjska. Obu laureatkom statuetki Absolwenta Extra wręczył rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego – prof. Wojciech Strzyżewski. W uroczystości wzięły również udział: dr hab. Barbara Literska, prof. UZ - prorektor ds. studenckich UZ , dr hab. Małgorzata Łuczyk, prof. UZ - dziekan Wydziału Humanistycznego oraz Monika Politańska - kierownik Biura Karier UZ.


Licencjat Anna Skalska wymyka się stereotypom, przez co wzbudza zainteresowanie otocznia. Ukończyła filologię angielską, studia I stopnia uzyskując na UZ swój trzeci dyplom (po magistrze filologii niderlandzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i studiach podyplomowych z nauczania j. polskiego jako obcego).

Będąc doświadczonym pracownikiem korporacji finansowej obsługującym rynek niderlandzkojęzyczny, zmęczona krakowskim smogiem, wraz z rodziną podjęła decyzję o przeprowadzce w lubuskie lasy i zmianie kierunku kariery zawodowej. Pamiętając radość, jaką dawała jej praca lektorki języka niderlandzkiego i polskiego jako obcego oraz będąc świadomą niszowości języka niderlandzkiego, które uniemożliwiło jej znalezienie zatrudnienia w szkolnictwie, postanowiła podjąć studia na filologii angielskiej. Jej pracowitość, świadomość i dojrzałość naukowa sprawiły, że stała się pełnoprawnym partnerem nauczyciela akademickiego towarzysząc mu w rozważaniach naukowych.

Obecnie mgr Anna Skalska, realizując swoje plany zawodowe, jest nauczycielką języka angielskiego i polskiego w szkole w Niemczech. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą pięciorga dzieci.

Prezentacja Anny Skalskiej w załączeniu: https://www.youtube.com/watch?v=TsRNSB5dEfI



Stoją od lewej: Monika Politańska, prof. Wojciech Strzyżewski, Weronika Leśniewska, dr hab. Małgorzata Łuczyk, prof. UZ i dr hab. Barbara Literska, prof. UZ. Fot. Mamert JanionMagister Weronika Leśniewska to absolwentka filologii rosyjskiej studiów II stopnia, które ukończyła z oceną celującą. Laureatka stypendium rektora dla najlepszych studentów.

Przewodnicząca Koła Naukowego Rusycystów. Współorganizatorka Dni Kultury Słowian Wschodnich. Autorka licznych warsztatów popularyzujących język i kulturę tego obszaru. Uczestniczka XX konkursu poezji rosyjskiej w Krakowie.

Równolegle ze studiami rozwijała się zawodowo na stanowisku specjalisty ds. zatrudniania cudzoziemców.

Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą związaną m.in. z legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców. Uczy języka polskiego jako obcego. Jest asystentem nauczyciela w jednym z liceów w Zielonej Górze w klasie przygotowawczej dla młodzieży, która przyjechała do Polski w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie.

Prywatnie jest miłośniczką powieści kryminalnych oraz podróży .

Została jedną z bohaterek cyklu Konglomeraty. Można jej posłuchać tutaj: https://www.youtube.com/playlist?list=PL8Z27xEKRFD91kcMSnpc0IK-xOiCDhGER

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »