Poza tym, że w obiekcie praktycznie nie istnieją przeszkody architektoniczne, Zielonogórska Biblioteka Cyfrowa jest biblioteką dla osób niedowidzących i niewidomych. Znajdują się tam stanowiska komputerowe dla osób z dysfunkcją wzroku, wyposażone w głośnomówiące i powiększające oprogramowanie. Pracownicy Biblioteki Uniwersyteckiej zostali przeszkoleni i przygotowani do obsługi osób niepełnosprawnych. Uniwersytet Zielonogórski jest dostępny nie tylko dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ale też wprowadza ułatwienia dla studentów niedosłyszących – niemal wszystkie duże sale wykładowe zostały wyposażone w pętle induktofoniczne ułatwiające osobom niedosłyszącym uczestnictwo w wykładach. Nie tylko budynki dydaktyczne są sukcesywnie pozbawiane barier architektonicznych. Studenci niepełnosprawni ruchowo mogą też zamieszkać w dwóch akademikach: we Wcześniaku (Kampus B) i w SBM (Kampus A).
Na UZ studiuje ponad 500 studentów niepełnosprawnych, a ich liczba z roku na rok rośnie. O sprawy niepełnosprawnych na Uniwersytecie Zielonogórskim dba Pełnomocnik Rektora ds. Studentów Niepełnosprawnych.
mrg
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »