14 czerwca br. odbyło się Lubuskie Forum Innowacji, podczas którego wicemarszałek województwa lubuskiego - Grzegorz Potęga wręczył decyzje o przyznaniu akredytacji regionalnych. Otrzymało je sześć jednostek, wśród których znalazły się aż cztery spółki Uniwersytetu Zielonogórskiego: Centrum Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o., Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Sp. z o.o. oraz Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z o.o. Gratulujemy!
Jak informuje lubuskie.pl: „Celem systemu regionalnej akredytacji Ośrodków Innowacji w województwie lubuskim jest dążenie do potwierdzenia i stałego podnoszenia jakości usług świadczonych przez lubuskie Ośrodki Innowacji na rzecz lokalnych przedsiębiorstw, co docelowo przełoży się na wzrost konkurencyjności i innowacyjności MŚP w województwie. Organizatorem naboru akredytowanych Ośrodków Innowacji w województwie lubuskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Departament Gospodarki i Rozwoju, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.” (Źródło: lubuskie.pl)
Podczas uroczystości powołano również członków Lubuskiego Forum Innowacji, w skład których weszli m.in. dr Jarosław Flakowski z Uniwersytetu Zielonogórskiego, wiceprezydent Zielonej Góry oraz Radosław Grech (UZ) – prezes Centrum Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o.
Jak komentuje Centrum Energetyki Odnawialnej, nominacja Radosława Grecha stanowi dowód uznania i wyróżnienie za jego wkład w rozwój innowacyjności w regionie. Natomiast akredytacja przyznana Centrum podkreśla zaangażowanie ośrodka w promowanie nowoczesnych technologii i zrównoważonego rozwoju. Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie od lat działa na rzecz wdrażania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie energetyki odnawialnej, a uzyskana akredytacja umożliwi jeszcze większe wsparcie dla projektów i inicjatyw w regionie. Dzięki różnorodnym projektom i współpracy z lokalnymi oraz międzynarodowymi partnerami, Centrum przyczynia się do tworzenia zrównoważonej przyszłości energetycznej.
Ponadto nowym Dyrektorem Departamentu Gospodarki i Rozwoju został dr hab. inż. Sebastian Saniuk, prof. UZ z Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości UZ. Tak przedstawił go wicemarszałek Grzegorz Potęga: – Te prace, które państwo prowadzicie za chwilę nabiorą nowego tempa, gdyż od wczoraj oficjalnie nowym dyrektorem Departamentu Gospodarki i Rozwoju został prof. Sebastian Saniuk. (…) Zadania, które realizuje Departament Gospodarki i Rozwoju nie odgrywają może aż tak wielkiego znaczenia dziś, ale będą miały duży wpływ na przyszłość. Są ważne z punktu widzenia naukowego, samorządowego, jak i przedsiębiorców. Tu ważne jest połączenie tych światów, by stworzyć coś, co będzie w konsekwencji dawało wszystkim dużo korzyści. (Źródło: lubuskie.pl)
Dr hab. inż. Sebastian Saniuk, prof. UZ zwrócił się do obecnych na spotkaniu osób: - Bardzo się cieszę, że państwo współpracujecie z urzędem marszałkowskim, że podnosicie swoją wiedzę, kompetencje, że jesteście tym polem innowacji i pomocą dla małych i średnich przedsiębiorstw. To kluczowy element rozwoju gospodarczego w zakresie tego sektora i my ze swojej strony będziemy również państwu pomagać i wspierać w tych działaniach, byście organizowali dla przedsiębiorstw możliwość wprowadzania innowacji. Liczę na owocną współpracę. (Źródło: lubuskie.pl)
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »