Dr Marta Dalecka ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Zielonogórskiego, pełniąca funkcje wiceprezes Zarządu Głównego AZS ds. sportu osób z niepełnosprawnościami została zaproszona do udziału w International Visitor Leadership Program.
Uczestnicy programu nie składają aplikacji do uczestnictwa w programie, ale są wybierani, nominowani a następnie zapraszani do udziału przez dyplomatów pracujących w Ambasadzie oraz muszą być obecnymi lub przyszłymi liderami w dziedzinie administracji, polityki, mediów, edukacji, stosunków pracy, sztuki, biznesu i innych.
Dr Marta Dalecka została nominowana przez Departament Stanu USA do udziału w programie, podczas którego realizuje międzynarodowy projekt pn. "Disability Sports for Social Change and Inclusion". W trakcie pobytu w USA (29.07-20.08.23 r.) odwiedza liczne ośrodki sportowe, uczelnie wyższe, szkoły, organizacje rządowe, stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz włączania społecznego osób z niepełnosprawnościami w m.in. Waszyngtonie, Nowym Jorku, Alabamie, Denver, Colorado Springs oraz Portland.
International Visitor Leadership Program obejmuje projekty grupowe i indywidualne. Międzynarodowi goście odbywają podróż do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w starannie przygotowanych programach, które odpowiadają ich zainteresowaniom zawodowym, jak również celom polityki zagranicznej U.S.A. Podróżują w ramach różnych programów tematycznych, indywidualnie bądź w grupie, w okresie do trzech tygodni. Projekty indywidualne są dopasowane do zainteresowań zawodowych danego uczestnika. Projekty grupowe są zaplanowane, zanim goście przyjadą do Stanów Zjednoczonych i skupiają się na kwestiach interesujących dla całej grupy.
Obok projektów indywidualnych oraz skoncentrowanych wokół jednego kraju Office of International Visitors ma do zaoferowania także programy regionalne obejmujące różne regiony geograficzne na całym świecie, organizowane w celu wymiany doświadczeń z amerykańskimi odpowiednikami oraz współuczestnikami. Tematyka projektów regionalnych skupiona jest na określonym wątku przewodnim, między innymi: polityka zagraniczna U.S.A., sprawy społeczne, polityczne oraz ekonomiczne, zmiany klimatyczne, bezpieczeństwo energetyczne, rolnictwo, bezpieczeństwo żywności, dziennikarstwo radiowo-telewizyjne, zarządzanie kulturą, rola sztuki w komentarzach społecznych i politycznych.
Ważnym aspektem programu jest zapoznawanie jego uczestników z geograficzną różnorodnością Stanów Zjednoczonych, ale także z bogactwem kulturowym, etnicznym i socjoekonomicznym tego kraju. Pośród tysięcy wybitnych osobowości uczestniczących w International Visitor Leadership Program od początku jego istnienia przeszło pięć dekad temu było ponad 200 obecnych i byłych głów państw, 1 500 ministrów oraz wielu innych wyróżniających się liderów sektora publicznego i prywatnego.
Gratulujemy wyróżnienia!
Źródło: https://pl.usembassy.gov/pl/education-culture-pl/programy-wymiany/international-visitor-leadership-program/
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »