Szukaj pracownika/jednostki

Aktualności

II edycja warsztatów DESIGN plus PRZEMYSŁ na UZ

19.03.2015

19 marca 2015 r.
 

W dniach 17-19 marca 2015 r. w Instytucie Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego odbywa się II edycja ogólnopolskich międzyuczelnianych warsztatów projektowych „DESIGN plus PRZEMYSŁ - projekt badawczo - rozwojowy Uniwersytetu Zielonogórskiego i firmy MIKOMAX SMART OFFICE”.
 


By pracować wygodnie i efektywnie!
- Studenci opracują pomysły na nowoczesne miejsca pracy.
 

Tegoroczne hasło - „....a biuro i tak mam w domu!”, ma skłonić uczestników wydarzenia do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań biurowych, dostosowanych do współczesnych wymogów organizacji pracy.
 
Celem warsztatów jest wspólne wypracowanie założeń projektowych systemu mebli do biura oraz do domu. Ma być to koncepcja systemu mebli, która odpowiada obecnym sposobom funkcjonowania, komunikacji, technologii oraz nowemu podejściu do organizacji przestrzeni pracy.
 
Udział w projekcie biorą przedstawiciele: Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Mikomax Smart Office.
 

Studenci architektury wnętrz, wzornictwa i architektury pracują w interdyscyplinarnych grupach pod kierunkiem opiekunów. Mają za zadanie opracowanie koncepcji systemu mebli do biura i domu wraz z przygotowaniem prezentacji biznesowej i wizualizacji projektu. Podczas pracy warsztatowej uczestnicy skupiają się przede wszystkim na cechach,
funkcjach rozwiązań oraz wymianie doświadczeń - jakie mają oczekiwania, co jest dla nich ważne, co stanowi dla nich wartość. Dzięki temu unikamy projektowania produktów, a skupiamy się na emocjach, potrzebach odbiorcy, jakie ma spełniać rozwiązanie. Taka forma i założenia warsztatów to doskonałe doświadczenie, które daje możliwość wyjścia poza stereotypy i stworzenia nowej jakości.
 
Warsztaty wykorzystują potencjał, jaki daje połączenie sił biznesu i nauki. W ramach wydarzenia studenci będą mają możliwość nie tylko sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, ale także zapoznać się z podejściem Mikomax Smart Office w zakresie projektowania nowoczesnej przestrzeni do pracy.
 
Wydarzenie zakończy konkurs na najlepszy projekt koncepcyjny i wystawa projektów!
 
 
Prowadzący:
 
dr hab. Krzysztof Chróścielewski, prof. ASP Łódź
 
prof. Joanna Walendzik-Stefańska, ASP Warszawa
 
dr hab. Piotr Szwiec, prof. ndzw. - współorganizator warsztatów
 
dr Anna Owsian-Matyja, UZ
 
mgr Patrycja Mikołajczak, UAP
 
mgr Kamil Krasuski, ASP Warszawa
 
mgr Joanna Legierska-Dutczak, UZ - koordynator, współorganizator warsztatów
 
Ze strony firmy Mikomax Smart Office:
Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor Marki, Członek Zarządu
Katarzyna Augustyniak, menadżer ds. marketingu
Marek Rzeźniczek, dyrektor regionalny

 


warsztaty_Mikomax.UZ2015_Light_int-14-2 - Kopia.JPG
warsztaty_Mikomax.UZ2015_Light_int-17-2 - Kopia.JPG
warsztaty_Mikomax.UZ2015_Light_int-22-2 - Kopia.JPG
warsztaty_Mikomax.UZ2015_Light_int-33-2 - Kopia.JPG
warsztaty_Mikomax.UZ2015_Light_int-49 - Kopia.JPG
warsztaty_Mikomax.UZ2015_Light_int-5-2 - Kopia.JPG
warsztaty_Mikomax.UZ2015_Light_int-53-2.JPG
warsztaty_Mikomax.UZ2015_Light_int-54-2.JPG
warsztaty_Mikomax.UZ2015_Light_int-8-2 - Kopia.JPG
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »