Szukaj pracownika/jednostki

Aktualności

II Wojskowe Targi Służby i Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim

W dniach 4-5 kwietnia br. Ministerstwo Obrony Narodowej i Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji już po raz drugi zorganizowały Wojskowe Targi Służby i Pracy. Wojsko Polskie zaprezentowało się w 16 miejscach w Polsce. Dla Lubuszan zainteresowanych służbą wojskową przygotowano szereg atrakcji na Uniwersytecie Zielonogórskim.

II Wojskowe Targi Służby i Pracy to doskonała okazja dla osób zainteresowanych karierą zawodową w Wojsku Polskim – zarówno jako żołnierz zawodowy, obrony terytorialnej, aktywnej rezerwy, czy na stanowiskach cywilnych w instytucjach i jednostkach wojskowych z regionu. Wydarzenie zainteresowało w szczególności uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych, przed którymi staje wybór ścieżki zawodowej. Zainteresowani mogli zadać nurtujące ich pytania rekrutrom wojskowym, porozmawiać z żołnierzami różnych jednostek i podchorążymi (studentami) wojskowych uczelni wojskowych. Poznać ich opinie na temat pracy w Wojsku, zainspirować się, dowiedzieć się na czym polega zasadnicza służba wojskowa oraz jaką drogę należy przebyć, aby zostać żołnierzem zawodowym. Osoby zdecydowane na rozpoczęcie swojej zawodowej drogi z Wojskiem mogły złożyć wniosek o powołanie do służby.
Dla odwiedzających II Wojskowe Targi Służby i Pracy przygotowano również pokaz nowoczesnego sprzętu wojskowego, m.in. popularne rosomaki, wyrzutnię rakietową WR-40 Langusta i przeciwlotniczy system rakietowo-artyleryjski PSR-A PILICA. Dzięki Google VR można było poczuć się jak skoczek spadochronowy, czołgista lub pilot F-16. Sprawdzić co wchodzi w skład indywidualnego wyposażenia żołnierzy poszczególnych rodzajów wojsk oraz poćwiczyć na trenażerze strzeleckim „Cyklop".

Targi były również okazją do promocji nowej specjalności „wojskoznawstwo”, która będzie prowadzona na kierunku historia w ofercie na rok akademicki 2025/2026.

Galeria zdjęć
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »