Miło nam poinformować, że Instytut Nauk Medycznych Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymał grant Narodowego Centrum Nauki w konkursie: SONATA_19. Szczegóły poniżej.
„Zastosowanie sztucznej inteligencji do przewidywania obecności skrzepliny w uszku lewego przedsionka w oparciu o obraz video echokardiografii przezklatkowej oraz dane kliniczne” to tytuł projektu, który otrzymał finansowanie w ramach programu SONATA_19.
Kierownikiem projektu jest dr Konrad Pieszko z Instytutu Nauk Medycznych.
Wartość projektu to 1 333 412 zł.
Projekt realizowany będzie w latach 2024 – 2027.
Celem projektu jest:
Projekt zakłada wykorzystanie sztucznej inteligencji do automatycznej analizy i integracji
danych obrazowych oraz danych klinicznych, co ma na celu stworzenie narzędzi do oceny ryzyka uformowania się skrzepliny w uszku lewego przedsionka serca. Ma to ogromne znaczenie dla planowania procedur w ramach leczenia migotania przedsionków a także znaczenie dla rokowania pacjentów z migotaniem przedsionków.
Projekt będzie realizowany w ramach ścisłej współpracy naukowej Uniwersytetu Zielonogórskiego z Wielospecjalistycznym Szpitalem w Nowej Soli a także przy współudziale badaczy z Cedars Sinai Medical Center w Los Angeles, USA oraz z kilku ośrodków klinicznych w Polsce.”
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »