Szukaj pracownika/jednostki

Aktualności

„Jak się lepiej koncentrować?” - Spotkanie z Dagmarą Lassotą - trenerką pamięci i koncentracji uwagi

26 października br. odbyło się spotkanie z Dagmarą Lassotą, pt. „Jak się lepiej koncentrować?”. W auli Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego zebrało się spore grono uczestników, którzy z zaciekawieniem wysłuchali wykładu energetycznej trenerki pamięci i koncentracji uwagi. Organizatorem wydarzenia było Biuro Promocji UZ.


Podczas środowego spotkania, uczestnicy dowiedzieli się m.in. co sprawia, że lepiej przyswajamy wiedzę, co pomaga zapamiętać nam pewne kwestie, czy też co wpływa na naszą koncentrację.

Jak się okazuje, nawet z pozoru błahe rzeczy, takie jak czynniki fizyczne, otoczenie oraz nastawienie, oddziałują na pracę naszego umysłu. Co więcej, jak powiedziała prowadząca, każdy z nas posiada 3 „mózgi” odpowiedzialne za swoje wzajemne funkcjonowanie i naszą koncentrację, a są to: mózg, serce oraz jelita.

Jeśli chodzi o efektywniejszą naukę i pracę, trenerka pamięci zaleciła, by robić kilkuminutowe przerwy bez angażowania mózgu w przyswajanie nowych informacji, jakimi mogą być choćby newsy w social mediach. Zamiast przeglądania Internetu, lepiej wybrać się na spacer lub wykonać kilka ćwiczeń. W celu podniesienia koncentracji warto też zadbać o swoją dietę. Oznacza to, że nie powinniśmy ani się głodzić, ani przejadać. Musimy również pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu. Ponadto istotne jest otoczenie, które nas nie rozprasza, czyli odpowiednie oświetlenie, cisza i spokój. Do tego trzeba dołączyć jeszcze pozytywne nastawianie i wiarę w swoje możliwości. Przepis na sukces gotowy.

Wiele metod przedstawionych przez Dagmarę Lassotę z pewnością pomoże studentom zwrócić uwagę na warunki ich nauki, a co za tym idzie, lepiej i łatwiej przygotować się do egzaminów.

Rady Dagmary Lassoty można zastosować również w życiu codziennym. Trenerka podkreśliła, że nasz mózg lubi dziwne rzeczy i dobrze je zapamiętuje. Dlatego, żeby nie zastanawiać się, czy na pewno zamknęliśmy drzwi lub wyłączyliśmy żelazko, powinniśmy w chwili wykonywania tych czynności mówić sami do siebie, o tym, że faktycznie je realizujemy lub pomyśleć o czymś, co pomoże nam później skojarzyć tę sytuację. Podstawą do zapamiętywania pewnych faktów są wspomnienia. Tworzenie ich może ułatwić nam funkcjonowanie.

Dagmara Lassota to absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku politologia, a także obecna studentka UZ na kierunku psychologia. Jest specjalistką ds. e-marketingu i psychologii sprzedaży, ze specjalizacją neuromarketing i neuropsychologia. Spełnia się również jako trenerka, mentorka i edukatorka. Pochodzi z Jeleniej Góry, a obecnie mieszka w Zielonej Górze.


Więcej informacji o prelegentce i jej działalności można znaleźć na stronie: dagmaralassota.com

--

Zdjęcia: Biuro Promocji UZ

Galeria zdjęć
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.Ochrona danych osobowych »