Dziennikarze "GL” postanowili nominować do tytułu Lubuszanina Roku 2013 aż 20 osób, które w minionym roku osiągnęły sukces, zmieniły miasto, pomogły zielonogórzanom. Lista nie jest jednak zamknięta. Czytelnicy mogą zgłaszać kandydatów do 26 stycznia. Zgłoszenia z krótkim uzasadnieniem zawierającym dane kandydata (imię, nazwisko, miejscowość) należy przesłać na adres: lubuszanin@gazetalubuska.pl.
Wśród osób, które zostały zgłoszone do plebiscytu Lubuszanin Roku 2013 są przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zapraszamy do głosowanie właśnie na Nich.
1. Mgr Ewa Adaszyńska - Dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej. Nominacja za stworzenie, nowoczesnej, otwartej dla wszystkich placówki, która żyje od rana do wieczora (galeria, koncerty, spotkania), nowoczesny system wypożyczania, bibliotekę cyfrową. Pani dyrektor doskonale współpracowała z projektantami i wykonawcami, by nowa placówka była dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (na UZ studiuje 500 żaków niepełnosprawnych) i służyła wszystkim mieszkańcom regionu.
Aby oddać głos, wyślij SMS o treści lubuszanin.24 pod numer 72466.
2. Prof. dr hab. Janusz Gil - Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nominacja za kierowanie zespołem, który odniósł kolejny sukces. Wywalczył sobie 36 godzin obserwacji za pomocą satelitarnego obserwatorium rentgenowskiego. A nie jest to łatwa sprawa (zwykle jeden z sześciu projektów naukowych zyskuje uznanie komisji, składającej się z najbardziej znanych na świecie naukowców). Całkowita wartość projektu wynosi 2 mln zł. Zapowiadają się ważne dla świata nauki badania.
Aby oddać głos, wyślij SMS o treści lubuszanin.35 pod numer 72466.
3. Dr hab. Grażyna Miłkowska, prof. UZ z Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu - inicjatorka i współorganizatorka programu profilaktycznego "Słoneczniej” i "Gimnazjada”. Od lat dba, by młodzież z miasta i gminy mogła czas wolny spędzać w sposób atrakcyjny. Stąd różne imprezy, organizowane nie tylko z myślą o uczniach, ale także ich rodzicach i nauczycielach. Pani Profesor współpracuje z miastem, policją i fundacją Bezpieczne miasto, także przy okazji konkursu na najlepsze prace magisterskie, dotyczące profilaktyki i bezpieczeństwa w mieście.
Aby oddać głos, wyślij SMS o treści lubuszanin.25 pod numer 72466.
Plebiscyt będzie przebiegał dwuetapowo. Najpierw wybrani zostaną laureaci w powiatach, potem w województwie. Lubuszan Roku wybiorą Czytelnicy Gazety Lubiskiej, ale tytuły przyzna też Kapituła konkursu (wskaże trzech laureatów w poszczególnych powiatach i trzech w finale plebiscytu).
Głosowanie odbywa się za pośrednictwem SMS-ów i w pierwszym etapie (powiatowym) potrwa do 30 stycznia br. do godz. 23.59. Głosowanie w drugim etapie (wojewódzkim) zaplanowano od 3 lutego br. od godz. 0.01 do 28 lutego br. do godz. 23.59.
SMS-y należy przesyłać na nr 72466, w treści wpisując prefiks oraz przypisany numer porządkowy kandydata.
Koszt jednego SMS-a to 2,46 z VAT.
W 2001 r. tytuł Lubuszanina Roku zdobyli profesorowie Michal Kisielewicz i Andrzej Wiśniewski – Rektorzy zielonogórskich uczelni, którym udało się połączyć i stworzyć Uniwersytet Zielonogórski, natomiast w 2004 r. tytuł Lubuszanina Roku zdobył prof. Czesław Osękowski.
Pełna lista kndytatów w tegorocznym plebiscycie dostępna jest na stronie::
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »