8 czerwca br. w Pałacu Struga odbył się wernisaż wystawy, która jest częścią międzynarodowego wydarzenia naukowo-artystycznego: „NIE/OBECNOŚĆ czyli o DESUBLIMACJI SZTUKI” organizowanego przez Katedrę Mediacji Sztuki Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, pragnącej skonfrontować doświadczenie artystów-badaczy z innych ośrodków akademickich w Polsce i za granicą oraz niezależnych twórców, którzy w swojej praktyce artystycznej doświadczają ryzyka nowych możliwości technicznych w przemyślany sposób, sięgając głębszy sensów.
Kuratorki wydarzenia, dr Monika Aleksandrowicz i dr hab. Małgorzata Kaczmarska, zwróciły się do naukowców reprezentujących różne uczelnie artystyczne w Polsce i za granicą o wskazanie artystów-badaczy, których twórczość wnosi istotne wartości do obrazu sztuki współczesnej – poprzez nowatorskie ujęcie problemu, aspekty wizualne czy użycie innowacyjnych technologii.
W wystawie bierze udział 64 artystów z 8 krajów (Francja, Grecja, Hiszpania, Japonia, Pakistan, Polska, Tajlandia, Włochy), a Uniwersytet Zielonogórski reprezentuje dr Małgorzata Czerniawska, proponując dwa obrazy z serii Prześwity z Pięciolinią: „W Stronę Światła VII” i „W Stronę Światła VIII”.
Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia są grupy badawcze Wydziału Sztuk Pięknych Universitat de Barcelona (Hiszpania), natomiast patronat honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wystawa potrwa do 23 czerwca, a kontynuacja całego wydarzenia pod nazwą „NIE/OBECNOŚĆ czyli o DESUBLIMACJI SZTUKI” będzie miała miejsce od 04 do 27 lipca w Galerii Geppart ASP Wrocław.
Więcej o wystawie: www.asp.wroc.pl
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »