18 maja 2023 r.
WYNIKI KONKURSU:
Ogłoszenie o otwartym naborze partnerów do konkursu ABM/2022/3 - NIEKOMERCYJNE BADANIA KLINICZNE I EKSPERYMENTY BADAWCZE
Uniwersytet Zielonogórski
Celem partnerstwa jest wspólna realizacja projektu przygotowywanego w odpowiedzi na konkurs nr ABM/2023/1 - Konkurs na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty badawcze – badania typu head to head - edycja II.
Celem naboru jest wyłonienie instytucji, która wystąpi w roli członka Konsorcjum w planowanym do złożenia wniosku w Konkursie head-to-head w zakresie eksperymentu badawczego - ABM/2023/1 organizowanym przez Agencję Badań Medycznych
Celem Projektu jest opracowanie nowoczesnej diagnostyki niedrobnokomórkowego raka płuc opartej na płynnej biopsji. W szczególności analiza mutacji w krążącym DNA, analiza ilościowa i jakościowa krążących komórek nowotworowych, analiza jakościowa i ilościowa krążącego miRNA oraz egzosomów.
Wpisuje się to w cel Programu, którym jest opracowanie nowych standardów leczenia, diagnostyki, rehabilitacji lub profilaktyki w ramach prowadzonych niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych, a także zwiększenie wiedzy o najbardziej optymalnych klinicznie i kosztowo terapiach
III. Cele partnerstwa:
Lider Konsorcjum i Konsorcjanci wspólnie realizują Projekt pod względem merytorycznym, tzn. uczestniczą w tworzeniu projektu badania, w tym w szczególności uczestniczą w tworzeniu projektu eksperymentu badawczego, w tym w szczególności w przygotowaniu założeń Wniosku, w projektowaniu protokołu eksperymentu badawczego oraz w analizie danych będących wynikiem eksperymentu badawczego. Lider i członkowie Konsorcjum będą prowadzić wspólną politykę finansową (uczestniczyć w ponoszeniu kosztów związanych z realizacją Projektu) objętą Umową Konsorcjum, a także są, na tej samej podstawie, wzajemnie zobowiązani do wspólnego dążenia do osiągniecia celu Projektu oraz ponoszą odpowiedzialność solidarną względem Agencji za prawidłową realizację Projektu objętego dofinansowaniem. Są w tym zakresie również zobligowani do skoordynowanego działania.
1) zgodność działania potencjalnego Konsorcjanta z celami Konsorcjum,
2) deklaracja wkładu potencjalnego Konsorcjanta w realizację celu Konsorcjum,
3) doświadczenie w realizacji badań klinicznych
4) potencjał naukowy, techniczny oraz administracyjny umożliwiający realizację badania
Uwaga:
Stroną Konsorcjum nie może być podmiot wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania
2) Oferta powinna być przygotowana w języku polskim.
3) Oferta powinna być sporządzona z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego.
5) Oferent ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w naborze.
1) Zgodność działania oferenta z celami projektu i konsorcum (0-5 punktów, punktacja przyznawana przez komisję).
2) deklaracja wkładu potencjalnego Konsorcjanta w realizację celu Konsorcjum poprzez posiadanie zespołu, infrastruktury oraz doświadczenia w działalności na rzecz leczenia lub poprawy stanu zdrowia pacjentów (0-5 punktów, punktacja przyznawana przez komisję)
3) Doświadczenie w realizacji badań klinicznych (0-5 punktów, punktacja przyznawana przez komisję)
VIII. Sposób oceny złożonych ofert:
1) Organizator naboru dokona oceny złożonych ofert w drodze ich porównania z punktu widzenia zapewnienia jak najlepszego poziomu realizacji celów projektu – w oparciu o punktację określoną w punkcie VII.
2) Oceny ofert dokona powołana w tym celu komisja.
3) Informacja o przebiegu naboru, wykaz oferentów oraz o jej wynikach zostanie podana publicznie.
4) Organizator naboru zastrzega sobie prawo do wyboru jednego partnera lub większej ich liczby.
5) Organizator naboru zastrzega sobie prawo do nie dokonania wyboru żadnego partnera, jak również unieważnienia ogłoszonego naboru partnera do konkursu bez podania przyczyny.
2) Oferent, który zostanie wybrany w ramach naboru zostanie zobowiązany do dostarczenia organizatorowi oryginałów wysłanych elektronicznie dokumentów.
3) Oferent/Oferenci, który zostanie wybrany w ramach naboru zostanie zobowiązany do zawarcia Umowy Konsorcjum z Uniwersytetem Zielonogórskim w nieprzekraczalnym terminie do 17 maja 2023 r. Umowa Konsorcjum musi zostać podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formacie .pades z zastosowaniem symbolu graficznego i stanowi obligatoryjny załącznik do Wniosku w konkursie ABM. Wzór Umowy konsorcjum stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia.
Informacja o przebiegu naboru (wykaz oferentów) oraz o jej wynikach zostanie podana publicznie na stronie internetowej: http://www.uz.zgora.pl.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »