Szukaj pracownika/jednostki

Aktualności

Ogłoszenie o otwartym naborze partnerów do konkursu FERS.05.01-IZ.00-04/24

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

I. Uniwersytet Zielonogórski działając na podstawie art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027, (Dz. U. 2022 poz. 1079 z późn.zm.), Uniwersytet Zielonogórski (dalej UZ lub Ogłaszający) Europejskie dla Rozwoju Społecznego - Działanie 1.5 „Umiejętności w szkolnictwie wyższym” ogłasza otwarty nabór Partnera do przygotowania i wspólnej realizacji projektu zgłoszonego w odpowiedzi na konkurs nr FERS.05.01-IZ.00-04/24 „Generator pomysłów dla dostępnej edukacji” Priorytet V Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego „Innowacje społeczne (innowacyjne działania społeczne)”I. Planowany okres realizacji: 1 październik 2024 – 30 wrzesień 2029

 

II. Cele projektu:

Celem konkursu jest dotarcie do nauczycieli, pedagogów (specjalnych i szkolnych) i psychologów szkolnych aktywnych w obszarze dostępnej edukacji, którzy są zainteresowani rozwijaniem swoich nowych/innowacyjnych inicjatyw, i umożliwienie im współpracy oraz wymiany doświadczeń. W ramach projektu otrzymają oni wsparcie, w tym finansowe w postaci stypendiów, na rozwinięcie innowacyjnych pomysłów w obszarze dostępnej edukacji, z których część zostanie zweryfikowana w praktyce w wybranych szkołach i przygotowana do

szerszego wdrożenia przez inne placówki (Regulamin…, s. 14).

 

III. Cele partnerstwa:

Celem partnerstwa jest przygotowanie oraz – w przypadku uzyskania dofinansowania – wspólna realizacja projektu zgłoszonego w odpowiedzi na konkurs nr FERS.05.01-IZ.00-04/24 „Generator pomysłów dla dostępnej edukacji”. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl.1 Uszczegółowienie zasad dotyczących realizacji projektu w partnerstwie zawarty zostały w punkcie 4.2 Partnerstwo (s. 18 i nast. Regulaminu konkursu). Celem konkursu jest dotarcie do nauczycieli, pedagogów (specjalnych i szkolnych) i

psychologów szkolnych aktywnych w obszarze dostępnej edukacji, którzy są zainteresowani  rozwijaniem swoich nowych/innowacyjnych inicjatyw, i umożliwienie im współpracy oraz wymiany doświadczeń. W ramach projektu otrzymają oni wsparcie, w tym finansowe w postaci stypendiów, na rozwinięcie innowacyjnych pomysłów w obszarze dostępnej edukacji, z których część zostanie zweryfikowana w praktyce w wybranych szkołach i przygotowana do szerszego wdrożenia przez inne placówki (Regulamin…, s. 14).

W ramach konkursu zostanie wybrany 1 projekt, który będzie realizował cel szczegółowy F: wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i szkolenia oraz możliwości ich ukończenia, w szczególności w odniesieniu do grup w niekorzystnej sytuacji, od wczesnej edukacji i opieki nad dzieckiem przez ogólne i zawodowe kształcenie i szkolenie, po szkolnictwo wyższe, a także kształcenie i uczenie się dorosłych, w tym ułatwianie mobilności edukacyjnej dla wszystkich i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

IV. Wymagania wobec partnera (oferenta) oraz warunki punktowania wniosków:

A. Kryteria dostępu (warunki uczestnictwa):

Do realizacji projektu zostanie wybranych dwóch partnerów, którzy łącznie spełnią poniższe warunki:

  • Posiada udokumentowane doświadczenie w realizacji projektów dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – minimum 1 zrealizowany projekt (samodzielnie lub w partnerstwie) o wartości dofinansowania nie mniejszej niż. 500 tyś. zł. (zakończony w okresie ostatnich 5 lat).
  • Posiada udokumentowane doświadczenie w realizacji projektów innowacyjnych lub ponadnarodowych lub instytucjonalnych – minimum 1 zrealizowany projekt w okresie ostatnich 5 lat (projekty realizowane samodzielnie lub w partnerstwie).
  • Złoży oświadczenie, że w ramach przedmiotowego konkursu nie będzie uczestniczył w składaniu innego wniosku projektowego (jako wnioskodawca lub partner).
  • Złoży oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu z możliwości ubiegania się o dofinansowanie, w tym wykluczeniu, o którym mowa w art. 207 ust.4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
  • Złoży wraz z ofertą kompletną strategię realizacji projektu zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 2 do Regulaminu konkursu zamieszczonego na stronie www. funduszeeuropejskie.gov.pl. Jako kompletną strategię rozumie się dokument wypełniony w całości (szczegółowe opracowanie każdego punktu). 
  • Przedstawi w ofercie opis potencjału kadrowego, technicznego, organizacyjnego, który jest w stanie wnieść do projektu.
  • Posiada niezbędny potencjał kadrowy, w szczególności dysponuje:

-  min. 1 osobą posiadającą kompetencje eksperckie w zakresie działań polegających na tzw. regrantingu w obszarze systemu oświaty w Polsce – min. 12 miesięcy udokumentowanego zaangażowania jako ekspert w zakresie przygotowania i realizacji procedur grantowych dla publicznych placówek oświatowych.

lub

- min. 1 osobą posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie w obszarze poprawy dostępności do edukacji dla uczniów doświadczających trudności w procesie edukacyjnym;

lub

- min. 1 osobą posiadającą min. 12 miesięczne doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika projektu współfinansowanego ze środków unijnych o wartości min. 1 mln. zł.

 

B. Kryteria oceny i wyboru ofert:

Ocena złożonych ofert prowadzona będzie zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 (Dz. U. 2022 poz. 1079 z późn.zm.), z zachowaniem zasady przejrzystości i równego traktowania podmiotów.

Zastosowanie znajdą następujące kryteria:

  • Doświadczenie oferenta w zakresie realizacji projektów innowacyjnych i/lub ponadnarodowych ukierunkowanych na wypracowanie i testowanie nowych rozwiązań (ocenie podlega liczba, jakość, zasięg oraz zakres tematyczny zrealizowanych projektów). Maksymalnie można uzyskać 30 punktów w tym kryterium.
  1. Ocena złożonej strategii realizacji projektu. Maksymalnie można uzyskać 42 punkty w tym kryterium (poszczególne części oferty (punkty 1–6) oceniane będą w skali 0–7 punktów. Całościowa ocena złożonej strategii stanowić będzie sumę punktów uzyskanych w poszczególnych częściach.
  2. Ocena opisu zasobów wniesionych do projektu. Maksymalnie można uzyskać 28 punktów w tym kryterium. Na ocenę łączną składają się wartości punktowe przyznane w odniesieniu do wniesienia zasobów kadrowych oferenta, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczenia kadry w działaniach o charakterze grantowym realizowane na rzecz szkół/placówek oświatowych (0–10 punktów), wskazanie eksperta/ekspertów posiadających doświadczenie w realizacji działań na rzecz edukacji włączającej (0–10 punktów) oraz technicznych/organizacyjnych podmiotu (0–8 punktów).

Łącznie podczas oceny oferta może uzyskać 100 punktów (odpowiednio 30 punktów w kryterium I, 42 punktów w kryterium II oraz 28 punktów w kryterium III). UZ zastrzega sobie możliwość zadawania dodatkowych pytań oraz konieczność udzielania wyjaśnień przez oferenta. Nie udzielenie wyjaśnień podczas wyboru oferty skutkować może odrzuceniem oferty.

Ocena punktowa dokonana zostanie wyłącznie w stosunku do oferentów, którzy w sposób jednoznaczny udowodnią spełnienie kryteriów dostępu (warunków uczestnictwa) wskazanych w punkcie A powyżej. W sytuacji, gdy jedynie jedna oferta spełniać będzie wszystkie warunki, oceny punktowej nie dokonuje się.

V. Sposób przygotowania oferty stanowiącej załącznik nr 1 do ogłoszenia:

1)   Każdy oferent może złożyć tylko jedną ofertę.

2) Oferta powinna być przygotowana w języku polskim.

3) Oferta powinna być sporządzona z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego.

4) Termin związania ofertą wynosi: 6 miesięcy (z możliwością wydłużenia w przypadku późniejszego ogłoszenia wyników konkursu przez Instytucję Ogłaszającą Konkurs).

5) Oferent ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w naborze.

VI. Niezbędne załączniki do oferty:

1) Dokument potwierdzający umocowanie osób reprezentujących oferenta.

VII.  Termin i sposób składania ofert:

1. Nie ma możliwości zmiany oferty lub wycofania w celu ponownego złożenia oferty przed upływem terminu składania ofert.

(3) Ofertę wraz z załącznikami należy przygotować w języku polskim na formularzu zgłoszenia partnera do wspólnej realizacji projektu, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.

(4) Wraz z ofertą należy przedłożyć załączniki (wyłącznie w wersji papierowej):

  • Aktualny odpis z rejestru lub odpowiedniego wyciągu z ewidencji lub inne dokumenty

potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących.

  • Pełnomocnictwo do składania oświadczeń woli (w przypadku gdy umowę będą podpisywały osoby inne niż uprawnione do reprezentacji zgodnie ze statutem i odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego).
  • Dokumenty mające znaczenie dla oceny oferty wskazane w punkcie 8.

(5) Oferta oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach niniejszego naboru powinny być  podpisane przez osobę/ osoby upoważnioną do reprezentowania podmiotu składającego ofertę, zgodnie z zasadą reprezentacji wynikającą z postanowień odpowiednich przepisów prawnych lub pełnomocnictwa. Oferta powinna być podpisana w sposób umożliwiający identyfikację osoby składającej podpis (np. czytelny podpis składający się z pełnego imienia i nazwiska lub podpis nieczytelny opatrzony pieczęcią imienną) lub podpis elektroniczny.

(6) Ofertę należy przesłać w formie elektronicznej   na adres: mailowy  m.judzinski@adm.uz.zgora.pl  oraz w formie pisemnej (osobiście lub korespondencyjnie) wraz z załącznikami, z podpisem osoby upoważnionej do reprezentowania instytucji na adres: Kancelaria UZ  w budynku Rektoratu  ; Licealna 9; 65-471 Zielona Góra  z dopiskiem „Wybór partnera do wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu nr FERS.05.01-IZ.00- 04/24. Generator pomysłów dla dostępnej edukacji”

(7) Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 16 kwietnia 2024 r. (decyduje data wpływu oferty w formie pisemnej). Oferty złożone po terminie, na niewłaściwym formularzu, bez wszystkich wymaganych załączników lub przez nieuprawniony podmiot pozostaną bez rozpatrzenia.

(8) Wyniki naboru zostaną opublikowane w terminie 7 dni od zatwierdzenia wyboru partnera na stronach: http://bip.uz.edu.pl/

VIII. Sposób ogłaszania wyników oceny ofert:

Informacja o wynikach zostanie podana publicznie na stronie internetowej: http://www.uz.zgora.pl.

Pliki do pobrania
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »