Szukaj pracownika/jednostki

Aktualności

Otwarty nabór partnerów do przygotowania i wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu „Centra wiedzy o dostępności” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027

18.10.2024 Nauka Pracownicy

Uniwersytet Zielonogórski

działając na podstawie art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027, (Dz. U. 2022 poz. 1079 z późn.zm.), Uniwersytet Zielonogórski (dalej UZ lub Ogłaszający) ogłasza otwarty nabór Partnera/Partnerów do przygotowania i wspólnej realizacji projektu zgłoszonego w odpowiedzi na ogłoszony konkurs „Centra wiedzy o dostępności”, Priorytet III Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego „Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami”.

  1.  Cele projektu:

  2. Cele partnerstwa:

Celem partnerstwa jest wspólne przygotowanie oraz – w przypadku uzyskania dofinansowania – wspólna realizacja projektu zgłoszonego w odpowiedzi na planowany do ogłoszenia konkurs „Centra Wiedzy o dostępności”.

W ramach projektu przewidziana jest obligatoryjnie realizacja wszystkich niżej wymienionych działań:

  1. a) utworzenie centrum (jeśli taka jednostka nie istnieje na uczelni) lub poszerzenie działalności istniejącego już centrum o dziedziny, które dotychczas nie były przedmiotem jego działania,
  2. b) współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym uczelni w celu wypracowania przez centrum co najmniej 5 rozwiązań, tj. standardów lub wzorców produktów lub usług, w dziedzinie lub dziedzinach, w których specjalizuje się centrum, w oparciu o zasady projektowania uniwersalnego, z wykorzystaniem potencjału technicznego, ale i naukowego uczelni (np. kadra naukowa uczelni, uczelniane koła naukowe, CTT – centrum transferu technologii, biuro do spraw osób z niepełnosprawnościami lub inna jednostka ds. dostępności),
  3. c) prowadzenie analiz w obszarze dostępności, w tym projektowania uniwersalnego w dziedzinie lub dziedzinach, w których specjalizuje się centrum,
  4. d) prowadzenie punktu informacyjno-konsultacyjnego dla podmiotów zewnętrznych w zakresie dostępności, w tym projektowania uniwersalnego w dziedzinie lub dziedzinach, w których specjalizuje się centrum,
  5. e) upowszechnianie zasad dostępności, w tym projektowania uniwersalnego, co najmniej w otoczeniu społeczno-gospodarczym.

Działania przewidziane w projekcie muszą być realizowane przez centrum we współpracy z istniejącym na uczelni biurem do spraw osób z niepełnosprawnościami lub inną jednostką ds. dostępności – w minimalnym zakresie to obowiązek skonsultowania zakresu wsparcia oferowanego przez centrum.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny na stronie www.gov.pl.

III. Wymagania wobec partnera (oferenta) oraz warunki punktowania wniosków:

Projekt jest realizowany w partnerstwie z co najmniej 1 podmiotem z otoczenia społeczno-gospodarczego, gdzie intencją partnerstwa jest budowanie i rozwijanie interdyscyplinarnego podejścia do projektowania uniwersalnego, a także wykorzystanie w działalności centrum wiedzy i praktycznego doświadczenia Partnerów.

Partnerstwo powinno przyczynić się do wniesienia nowej wiedzy, doświadczenia i praktycznego wsparcia w zakresie budowania i rozwijania interdyscyplinarnego podejścia do projektowania uniwersalnego.

Partnerami mogą być np. inne uczelnie, instytuty naukowe, badawcze lub technologiczne, inkubatory innowacji, CTT, organizacje pozarządowe itp. Nawiązanie partnerstwa ma na celu przede wszystkim budowanie – w obrębie jednego centrum – interdyscyplinarności, tak ważnej w projektowaniu uniwersalnym.

Mówiąc o interdyscyplinarności mamy na myśli współpracę różnych grup zawodowych, które wykorzystując wiedzę z dziedzin swoich specjalizacji, są w stanie lepiej podejść do rozwiązania problemu poprzez wspólną pracę w zespole. Efektem interdyscyplinarności jest specyficzna nowa wiedza, przedstawiająca podejście odmienne od podejść reprezentowanych przez dziedziny, na których się opiera.

IV. Kryteria oceny i wyboru ofert:

Ocena złożonych ofert prowadzona będzie zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 (Dz. U. 2022 poz. 1079 z późn.zm.), z zachowaniem zasady przejrzystości i równego traktowania podmiotów.

Zastosowanie znajdą następujące kryteria:

  1. Kryteria formalne
    a) Kandydat na Partnera nie jest podmiotem wykluczonym z możliwości otrzymania dofinansowania na podstawie przepisów odrębnych1 (dofinansowanie oznacza finansowanie UE lub współfinansowanie krajowe z budżetu państwa, przyznane na podstawie umowy o dofinansowanie projektu albo decyzji o dofinansowaniu projektu, lub ze środków funduszy celowych, o ile tak stanowi umowa o dofinansowanie projektu albo decyzja o dofinansowaniu projektu).
    b) nie zalega z opłaceniem składek wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
    c) nie zalega z opłaceniem podatków i opłat wobec Urzędu Skarbowego;

  2. Kryteria merytoryczne
    a) doświadczenie w realizacji projektów jako lider lub partner projektu:
    - 2 pkt jako lider za każdy projekt
    - 1 pkt jako partner za każdy projekt
    b) deklarowany wkład potencjalnego partnera w realizację celu projektu tj. zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne, finansowe- maksymalna ilość punktów do uzyskania – 15pkt
    c) prowadzenie zajęć edukacyjnych z tematyki przyrodniczej - 10pkt
    d) opracowanie min. jednej przyrodniczej ścieżki edukacyjnej lub turystyczne - 10pkt

UZ zastrzega sobie możliwość zadawania dodatkowych pytań oraz konieczność udzielania wyjaśnień przez oferenta. Nie udzielenie wyjaśnień podczas wyboru oferty skutkować może odrzuceniem oferty. Uniwersytet zastrzega sobie prawo do nie dokonania wyboru żadnego partnera, jak również unieważnienia ogłoszenia naboru partnera do konkursu bez podania przyczyny na każdym etapie postępowania.

V. Sposób przygotowania oferty stanowiącej załącznik nr 1 do ogłoszenia:

1)  Każdy oferent może złożyć tylko jedną ofertę.

2)  Oferta powinna być przygotowana w języku polskim.

3) Oferta powinna być sporządzona z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego.

4)  Termin związania ofertą wynosi: 6 miesięcy (z możliwością wydłużenia w przypadku późniejszego ogłoszenia  wyników konkursu przez Instytucję Ogłaszającą Konkurs).

5)  Oferent ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w naborze.

VI. Niezbędne załączniki do oferty:

1) Dokument potwierdzający umocowanie osób reprezentujących oferenta.

VII.  Termin i sposób składania ofert:

  1. Ofertę wraz z załącznikami należy przygotować w języku polskim na formularzu zgłoszenia partnera do wspólnej realizacji projektu, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
  2. Wraz z ofertą należy przedłożyć niezbędne załączniki:

Oferta oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach niniejszego naboru powinny być  podpisane przez osobę/ osoby upoważnioną do reprezentowania podmiotu składającego ofertę, zgodnie z zasadą reprezentacji wynikającą z postanowień odpowiednich przepisów prawnych lub pełnomocnictwa. Oferta powinna być podpisana w sposób umożliwiający identyfikację osoby składającej podpis (np. czytelny podpis składający się z pełnego imienia i nazwiska lub podpis nieczytelny opatrzony pieczęcią imienną) lub podpis elektroniczny.

  1. Ofertę należy przesłać w formie elektronicznej na adres: mailowy judzinski@adm.uz.zgora.pl lub w formie pisemnej (osobiście lub korespondencyjnie) wraz z załącznikami, z podpisem osoby upoważnionej do reprezentowania instytucji na adres: Licealna 9; 65-471 Zielona Góra  z dopiskiem „Wybór partnera do wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu „Centra wiedzy o dostępności” .
  2. Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 21.11.2024. do godziny 15:00 (decyduje data wpływu oferty w formie pisemnej). Oferty złożone po terminie, na niewłaściwym formularzu, bez wszystkich wymaganych załączników lub przez nieuprawniony podmiot pozostaną bez rozpatrzenia.
  3. Wyniki naboru zostaną opublikowane w terminie 7 dni od zatwierdzenia wyboru partnera na stronach: www.uz.zgora.pl.

VIII.  Sposób ogłaszania wyników oceny ofert:

Informacja o wynikach zostanie podana publicznie na stronie internetowej: www.uz.zgora.pl.


10.12.2024 r.
Informacja o wyborze partnera

Pliki do pobrania
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »