Perceptus sp. z o. o. dołącza do grona partnerów współpracujących w ramach Programu PWCyber prowadzonego przez Ministra Cyfryzacji.
– W Perceptus od lat zabezpieczamy i edukujemy klientów, ale też szeroko rozumiane otoczenie naszej organizacji. Tworzymy cyberbezpieczne jutro na wielu poziomach, od lokalnego środowiska akademickiego, uwzględniając studentów, dla których realizujemy nieprzerwanie od 9 lat program Perceptus IT Security Academy na Uniwersytecie Zielonogórskim, przez instytucje publiczne, po klientów z sektora prywatnego. Przystąpienie do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie to dla nas naturalny etap rozwoju w tym zakresie. Cieszę się, że będziemy mogli wymienić się doświadczeniami w ramach tak potrzebnej inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji – podsumowuje Jacek Starościc, założyciel i Prezes Zarządu Perceptus sp. z o. o.
Jednym z wieloletnich programów realizowanych przez firmę jest Akademia Perceptus prowadzona w ramach współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim, która nie tylko podnosi kompetencje w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, ale również motywuje przedsiębiorcze jednostki do rozwoju kompetencji projektowych i biznesowych. W tyglu kompetencji inżynierów Perceptus oraz współpracujących Wydziałów: Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki oraz Ekonomii i Zarządzania akademia wpiera start-upy zakładane przez studentów, dając im szansę wejścia na rynek.
Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie to z kolei realizowana przez Ministra Cyfryzacji inicjatywa o charakterze wymiany partnerskiej z sektorem prywatnym. Celem porozumienia jest wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. W jego ramach firmy technologiczne, zarówno krajowe, jak i korporacje o skali międzynarodowej, współpracując ze sobą dzielą się doświadczeniami na drodze do zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów i podniesienia świadomości użytkowników w zakresie zagrożeń cyfrowych.
Źródło: perceptus.pl.
Akademia Perceptus to cykl wydarzeń edukacyjnych dla studentów i uczniów szkół średnich. Podczas zajęć uczestnicy zdobywają cenną wiedzę oraz praktyczne umiejętności, pożądane na rynku pracy. Udział w Akademii może być świetną okazją do pozyskania pierwszych doświadczeń oraz nawiązania kontaktów zawodowych i pokazania się przyszłym pracodawcom. Projekty tworzone przez uczestników przy wsparciu przedstawicieli firmy Perceptus oraz zaproszonych ekspertów oceniane są grupowo, ale każdy z uczestników pracuje także na indywidualną ocenę jego potencjału. Ta z kolei może zaowocować propozycjami zatrudnienia już podczas studiów.
Działania edukacyjne są prowadzone wspólnie z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki oraz Wydziałem Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Więcej o Akademii: perceptus.pl.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »