Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego jest instytucją partnerską w projekcie „Rozwój, edukacja i doskonalenie praktyczne w zakresie wieloaspektowej problematyki projektowania i wytwarzania wyrobów do zastosowań przemysłowych i biomedycznych” o akronimie INTEGRATION (pl.: INTEGRACJA), który znalazł się na właśnie opublikowanej zwycięskiej liście beneficjentów programu CEEPUS na rok akademicki 2023/2024. W sieci partnerskiej uczestniczy 29 podmiotów, w tym 7 z Polski i 22 z 13 następujących krajów Europy Środkowowschodniej: Albania, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Chorwacja, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia Północna, Mołdawia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia i Węgry.
INTEGRACJA, jako hasło przewodnie projektu, będzie realizowana na pięciu niezależnych, synergicznie powiązanych ze sobą płaszczyznach obejmujących: [1] dyscypliny naukowe; [2] kraje uczestniczące w projekcie; [3] badania naukowe, edukację, upowszechnianie wyników badań i popularyzację nauki oraz szkół naukowych; [4] współpracę instytucji partnerskich, stanowiących Uczelnie, z podmiotami przemysłowymi i organizacjami pozarządowymi; [5] cele merytoryczne, z uwzględnieniem idei zrównoważonego rozwoju i koncepcji Przemysłu 4.0.
W ramach projektu planowana jest organizacja Międzynarodowej Konferencji „Osiągnięcia w Inżynierii Materiałowej i Inżynierii Produkcji do Zastosowań Ogólnych, Stomatologicznych i Medycznych” AMME-bio INTEGRATION. Naukowcy reprezentujący instytucje partnerskie są zaproszeni do publikacji artykułów w indeksowanych w bazie SCOPUS anglojęzycznych czasopismach „Magazyn Osiągnięć w Inżynierii Materiałowej i Inżynierii Produkcji” JAMME i „Archiwa Nauki o Materiałach i Inżynierii Materiałowej” AMSE oraz rozdziałów w dwóch amerykańskich książkach (NOVA Science Publishers, NY, USA), dotyczących odpowiednio materiałów inżynierskich i technologii laserowych. Projekt obejmuje także wymianę międzynarodową nauczycieli akademickich, doktorantów i studentów. Koordynatorem projektu z ramienia Wydziału Mechanicznego i osobą kontaktową jest Prof. Anna Dobrzańska-Danikiewicz.
Wszystkich zainteresowanych, reprezentujących adekwatne dyscypliny naukowe, zachęcamy do udziału w projekcie!
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »