Góry to piękny okaz matki natury. Można się w nich zrelaksować i poznać limity wewnętrznego ja. Same góry stawiają przed nami wyzwanie, któremu nie musimy, a chcemy podołać. Jako BuzzVerse na początku naszej przygody za kamień milowy ustaliliśmy sobie Śnieżkę, która jest dobra na początek przygody (z górami). Rzecz jasna, że celem nie było wejście... choć nie było łatwo, a nadanie sygnału z niej, który odbierzemy u Nas w mieście - w Zielonej Górze. Kojarzycie Wieżę Braniborską, tę z pierwszej części? Udało się! 134 kilometry nie były problemem dla naszego odbiornika. Ze szczytu odebrał on dane z czujnika temperatury, ciśnienia i wilgotności oraz napis "BUZZVERSE". Kamień milowy osiągnięty, co jest dużym krokiem dla BuzzVerse.
Z tego miejsca chcielibyśmy powiedzieć, że bez dofinansowania naszej wyprawy przez Uniwersytet Zielonogórski i współpracy koła z firmą GlobalLogic, nie udałoby się to. Bardzo, bardzo dziękujemy. Dziękujemy Klubowi Krótkofalarskiemu SP3PGX za cenne rady i udostępnienie nam anteny kierunkowej dzięki której osiągnęliśmy sukces.
Jak widać warto mieć marzenia, bo czasem jeszcze się spełnią. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale z jeszcze większym uśmiechem niż przedtem.
Chcielibyśmy też wspomnieć, że 13-14.07 organizowany jest Weekend Otwarty Wieży Braniborskiej przez fundację Tłocznia i Lato Muz Wszelakich, będziemy na miejscu przez dwa dni w godzinach 12:00-20:00. Zapraszamy!
Koło Naukowe BuzzVerse
Koło skupia studentów zainteresowanych technologiami komunikacji bezprzewodowej, rozwojem w obszarze programowania, jak również osoby, które pasjonują się projektowaniem, budową i oprogramowaniem systemów wbudowanych. Studenckie koło ma interdycysplinarny charakter. W realizacji prac projektowych Studenckiego Koła Naukowego BuzzVerse czynny udział biorą przedstawiciele partnera z otoczenia społeczno-gospodarczego – wysokiej klasy specjaliści świadczący usługi dla firmy GlobalLogic Poland. GlobalLogic, spółka należąca do Grupy Hitachi – jest liderem w dziedzinie inżynierii cyfrowej. Ponadto na potrzeby realizowanych projektów w prace zespołu włączani sa eksperci z branż, dla których dedykowane rozwiązanie jest opracowywane przez członków koła.
Opiekunowie koła:
dr inż. Anna Pławiak-Mowna, prof. UZ; e-mail: a.mowna@issi.uz.zgora.pl
prof. dr hab. inż. Krzysztof Patan; e-mail: k.patan@issi.uz.zgora.pl
Kontakt: contact@buzzverse.dev
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »