Szukaj pracownika/jednostki

Aktualności

Studenci architektury uczestniczą w LABORATORIUM WENECJA – pod hasłem „PRZESTRZEŃ I ŚWIATŁO W SZTUCE”

W ramach Międzynarodowych Wydarzeń Kulturalnych w Villa Farsetti, w Santa Maria di Sala (mieście metropolitalnym Wenecji) ma miejsce kolejna edycja LABORATORIUM WENECJA – pod hasłem „PRZESTRZEŃ I ŚWIATŁO W SZTUCE” - która rozpoczęła się 15 maja i będzie trwała do 2 czerwca br. W tym roku laboratorium przyjęło formę sympozjum połączonego z wystawą, zaaranżowanego nie tylko w samej Villi Farsetti - trzypiętrowym barokowym pałacu na planie centralnej rotundy - ale też we wnętrzach przyległego (świeżo zrekonstruowanego) Teatru.

Do udziału w LABORATORIUM WENECJA 2024 zostały zaproszone następujące uczelnie: Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Wenecki, Uniwersytet Padewski, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych w Splicie, Akademia Sztuki w Szczecinie, Politechnika Wrocławska oraz Politechnika Bydgoska.

Uniwersytet Zielonogórski reprezentuje 6. studentów kierunku architektura pod opieką dr Małgorzaty Czerniawskiej: Katarzyna Ciesielska (31ARCH-SP), Łukasz Fliger (31ARCH-SP), Wiktoria Lewandowska (21ARCH-SP), Agnieszka Rohde (21ARCH-SP), Filip Salamon (21ARCH-SP) i Jan Włosiński (22ARCH-SP).

Zaproszenie do udziału w tym projekcie było konsekwencją zeszłorocznej wizyty na Wydziale Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska architekta Marino Zancanelli – twórcy idei LABORATORIUM WENECJA - który dokonał prezentacji tegorocznej edycji oraz odbył dwudniowe konsultacje zgłoszonych tematów.

Ostatecznie do udziału w sympozjum oraz wystawie zostały zakwalifikowane:
* modułowa mozaika (studenci 31ARCH-SP),
* projekty murali (studenci 21+22ARCH-SJ),
* projekt muzeum (studenci 21+22ARCH-SJ).

Prace studentów - zaprezentowane podczas sympozjum oraz wystawione na wystawie towarzyszącej - spotkały się z żywym zainteresowaniem publiczności i zaowocowały wieloma ciekawymi propozycjami, m.in. zaproszeniem do współpracy z Gminą Santa Maria di Sala w temacie zaprojektowania i zrealizowania muralu w sali posiedzeń Rady Miejskiej, a także propozycją współdziałania z Uniwersytetem Weneckim - w ramach programu Erasmus.

Na wystawie artystów swoje dwie prace z serii „Prześwity” pokazała również dr Małgorzata Czerniawska.

Galeria zdjęć
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »