Jedną z atrakcji przygotowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta na Uniwersytecie Zielonogórskim była gra miejska #UZ City Game. Gra terenowa miała charakter sportowo-integracyjny. W grze wzięło udział 35 drużyn składających się z 4 osób.
Start, meta i biuro gry zlokalizowane było przy budynku Rektoratu UZ przy ul. Licealnej 9. Gra rozpoczęła się o godz. 12:00 i od tej pory liczony był czas wykonania 6 zadań, jednakowy dla wszystkich drużyn. Zadania zostały rozmieszczone w różnych punktach miasta. W każdym z punktów obecny był wykładowca, który kontrolował przebieg wykonywanych zadań. Tuż przed startem gry uczestników przywitała prorektor ds. studenckich - dr hab. Barbara Literska, prof. UZ: -Międzynarodowy Dzień Studenta odchodzimy 17 listopada. W tym roku po raz pierwszy zrobiliśmy jako Uniwersytet Zielonogórski, tego typu imprezę. Cieszę się, że bierzecie w niej udział, bawcie się dobrze. Życzę powodzenia i wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta.
Warunkiem ukończenia gry było odnalezienie wszystkich wyznaczonych na mapie punktów i dotarcie do nich. W końcowym rozliczeniu liczył się czas przybycia, a ominięcie 1 stacji z zadaniami oznaczało karą czasową 15 minut. Każda kolejna ominięta stacja to kara 20 minut.
Pierwsze trzy drużyny, które przybiegły do mety ze wszystkimi wykonanymi w pełni zadaniami otrzymały voucher w wysokości 200 złotych do klubu bowlingowego oraz bluzy z logiem UZ. Reszta drużyn, która wzięła udział w grze otrzymała pamiątkowe gadżety.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Borsuki” czyli studenci pierwszego roku kierunku sport. Udało im się dotrzeć na metę z czasem 47 min. Jak przyznał jeden ze zwycięzców, Kacper Dawcewicz: – Było to fajne doświadczenie. Gra sprawnościowa, tempo było bardzo szybkie, ale daliśmy radę, bo w grupie siła. Warto było wziąć udział, ponieważ jest to fajna forma integracji między studentami. Z pewnością w przyszłym roku postaramy się obronić pierwsze miejsce. - Kolega z drużyny, Michał Bieniek dodał – Obraliśmy taktykę drużynową. Wszystko robiliśmy razem. Po ogłoszeniu startu wszyscy uczestnicy szybko pobiegli przed siebie – my postanowiliśmy zostać na starcie najpierw przyjrzeć się mapie i zaplanować naszą drogę, tak aby zaliczyć każdy punkt w jak najszybszym czasie. Dlatego decydowaliśmy się najpierw udać do miejsca, które było najdalej, aby zdobyć przewagę i potem cofaliśmy się zdobywając kolejne wyznaczone miejsca. Aby zaoszczędzić na czasie poruszaliśmy się autobusami MZK, biegliśmy, robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby wygrać. Jesteśmy z siebie zadowoleni, nie spodziewaliśmy się, że wygramy. Jesteśmy studentami pierwszego roku. Myślę, że dzięki temu odczarowaliśmy stereotyp o pierwszakach i koty zamieniły się w legendy”.
Różnica czasu drugiej zwycięskiej drużyny to 5 minut w stosunku do pierwszej, a trzecia była o 7 minut wolniejsza od zwycięzców.
W przyszłym roku zaplanowana jest kolejna edycja gry. Kto wie, może na stałe wpisze się w kalendarz imprez odbywających się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Organizatorami gry byli: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ, Katedra Sportu i Promocji Zdrowia UZ oraz Biuro Promocji UZ.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »