Uniwersytet Zielonogórski w gronie 21 firm i instytucji nagrodzonych za szczególne zaangażowanie jako pracodawca we wdrażanie Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz budowanie bezpieczeństwa finansowego pracowników. Wyróżnienia zostały wręczone 17 października br. podczas jedenastej edycji uroczystej gali w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Nagrodę dla UZ odebrała dr inż. Katarzyna Łasińska, kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Program „Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca” został zainaugurowany w 2019 roku przez PFR Portal PPK. Laureatami projektu są pracodawcy, którzy dostrzegli w PPK nie tylko obowiązek, ale też szansę na zwiększenie bezpieczeństwa finansowego swoich pracowników. Kandydatury do nagrody zgłaszają instytucje finansowe, które na co dzień oferują i zarządzają PPK. Warunkiem zgłoszenia jest osiągnięcie wysokiej partycypacji w PPK oraz podejmowanie aktywnych działań, wspierających budowanie finansowego bezpieczeństwa pracowników.
W poprzednich edycjach wyróżnienie Odpowiedzialnego i Przyjaznego Pracodawcy otrzymały zarówno duże międzynarodowe firmy, jak również instytucje samorządowe, naukowe oraz polskie firmy rodzinne. W tym roku pośród nagrodzonych znalazły się dwa ośrodki akademickie - Uniwersytet Zielonogórski oraz Politechnika Gdańska.
(mw)

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »