Za nami XX jubileuszowa edycja konferencji "Energetyka przygraniczna - świat energii jutra". Spotkanie odbyło się w piątek 22 listopada w Zielonej Górze. Udział w wydarzeniu wzięli eksperci, naukowcy, samorządowcy oraz przedstawiciele lokalnych firm. Celem konferencji była dyskusja na temat aktualnych problemów rynku energetycznego oraz pomysły na dalszy rozwój branży energetycznej.
Wśród poruszonych zagadnień znalazły się między innymi: trendy, możliwe kierunki i wpływy polityki klimatycznej na gospodarkę polski
i świata; elektroenergetyka zawodowa w Polsce 2024 r. … z wyników i wyzwań; zeroemisyjne źródła energii: możliwości współpracy z
krajowym systemem elektroenergetycznym oraz magazynowanie energii elektrycznej – potrzeby, a możliwości techniczne.
Uniwersytet Zielonogórski reprezentowała prof. dr hab. inż. Justyna Patalas - Maliszewska. Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą UZ podkreśliła, że nasza uczelnia jest pierwszą przestrzenią dla młodych ludzi, którzy chcą się zetknąć z nowoczesnymi technologiami. Także z dziedziny energetyki. - Prowadzimy zarówno kształcenie teoretyczne, poprzez seminaria i wykłady. Jak i ogromny nacisk kładziemy również na praktykę. Bardzo mocno otwieramy się na współpracę z przemysłem. Budujemy nowe laboratoria, tworzymy nowe oferty kształcenia. Chcemy pokazać naszym studentom, że działamy zgodnie z potrzebami rynku. A to sprawia, że nasi absolwenci będą atrakcyjni dla pracodawców. Wszystko dzieje się dzięki efektywnej współpracy z przedsiębiorstwami, poprzez wspólne projekty chociażby przy pracach dyplomowych. Jesteśmy uczelnią dynamiczną. - mówiła prof. J. Patalas - Maliszewska. Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą UZ zaznaczyła, że energetyka może się rozwijać dzięki ścisłej współpracy nauki z biznesem. Co za tym idzie - wsparciu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.
W konferencji z ramienia UZ wzięli udział także prof. dr hab. inż. Robert Smoleński, Dyrektor Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki Uniwersytetu Zielonogórskiego, ekspert Komisji Europejskiej oraz prof. dr hab. inż. Marian Miłek z Instytutu Inżynierii Środowiska / I.Inżynierii Środowiska-Zakład Energetyki UZ.
Organizatorem XX edycji konferencji "Energetyka przygraniczna - świat energii jutra" było Lubuskie Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Energetyki.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »