Wczoraj na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się XIX edycja Targów Pracy. W tym roku obecnych było prawie 60 wystawców z ofertami skierowanymi do studentów i absolwentów wszystkich wydziałów naszej uczelni. Po raz pierwszy na targach gościliśmy przedstawicieli szpitali.
Wydarzenie otworzyła dr hab. Barbara Literska, prof. UZ, prorektor ds. studenckich: – Oferta przedstawiona przez firmy adresowana jest do wszystkich studentów naszego Uniwersytetu, tych którzy zajmują się mechaniką, informatyką, ale także studentów kierunków humanistycznych, nauk społecznych czy artystów - każdy może znaleźć ciekawą ofertę pracy. Bardzo cieszę się z obecności pracodawców, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Dziękuję też bardzo osobom, które zaangażowały się w organizację tego przedsięwzięcia.
Po raz pierwszy na naszych Targach Pracy powitaliśmy służby medyczne, których przedstawiciele podkreślali, że mają do zaoferowanie wiele miejsc pracy: – Jak wszystkie szpitale, w całej Polsce, zmagamy się z niedoborem kadry medycznej. Brakuje zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek. Na ten moment nasz szpital chętnie zatrudni co najmniej 15 lekarzy i 20 pielęgniarek. Umożliwiamy kształcenie pielęgniarek, poprzez dofinansowanie do specjalizacji, kursów i szkoleń – mówiła Mariola Majewska, kierownik działu kadr 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SPZOZ w Żarach.
Wśród stanowisk nie zabrakło przedstawicieli policji, która co roku gości na naszych Targach Pracy: -Proponujemy bardzo dobre warunki finansowe, socjalne. Oferujemy pracę dla osób, które nie chcą się nudzić. Jest to praca nietuzinkowa, w której nigdy nie wiemy, co nas spotka – zanaczyła podinspektor Małgorzata Stanisławska – rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze i dodaje: - Potrzebujemy osób odpornych na stres, które potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji, potrafią właściwie zareagować. Przyjmując do służby w policji, mamy pół roku na to, aby te osoby wyszkolić - nauczyć posługiwać się bronią, podstawowych zasad i przepisów prawnych, które będą im potrzebne w codziennej służbie. Potrzebujemy osób odpornych psychicznie, co sprawdzamy na testach wstępnych, osób sprawnych fizycznie, ponieważ organizujemy specjalny tor sprawnościowy. Oprócz tego trzeba mieć odpowiednie predyspozycje psychiczne, chociażby do służby w formacjach umundurowanych, gdzie należy poddać się odpowiedniemu rygorowi. Dodatkowo trzeba mieć co najmniej średnie wykształcenie – podsumowała podinspektor M. Stanisławska.
Targi Pracy to świetna okazja dla studentów i absolwentów naszego uniwersytetu, by porozmawiać z doświadczonymi ekspertami z danego przedsiębiorstwa. Na uczestników targów czekało również sporo atrakcji i konkursów.
– Dzięki temu wydarzeniu można zaleźć miejsce praktyk, staży, być może pracę, ale także przekonsultować swoje CV w punktach konsultacyjnych w przyjaznym studentom otoczeniu, czyli otoczeniu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pracodawcy są z różnych branż, dlatego warto, aby studenci podchodzili i rozmawiali z nimi. Czasami, pozornie niezwiązana z naszą specjalnością studiów firma, okaże się właśnie tą, którą szukaliśmy. Ponieważ w firmach jest zapotrzebowanie na różne stanowiska, poszukiwani są specjaliści z różnych dziedzin. Np. firma informatyczna potrzebuje humanisty, bo akurat takie ma potrzeby w swoim dziale – podsumowała Monika Politańska, kierownik Biura Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Na Targach Pracy byli również obecni przedstawiciele Działu Współpracy z Zagranicą UZ, którzy udzielali informacji na temat możliwości, jakie daje program Erasmus Plus.
Targi Pracy, po raz pierwszy, odbyły się w budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii przy ul. Szafrana 4a.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »