Szukaj pracownika/jednostki

Kalendarz

Dzień Otwarty Uniwersytetu Zielonogórskiego

Data: 16.10.2024
Miejsce wydarzenia: Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. Prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra
Godzina: 09:00 - 14:00
Organizator: Biuro Promocji UZ
Cena wejścia: bezpłatne; na zapisy
Kategoria: Kandydaci, Pracownicy, Studenci
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Wybór studiów czeka Cię już za kilka miesięcy. Jednak masz jeszcze chwilę na zastanowienie. Wykorzystajmy ten czas wspólnie! Odwiedź nas podczas Dnia Otwartego Uniwersytetu Zielonogórskiego, a pomożemy Ci dowiedzieć się, jaki kierunek jest dla Ciebie. Dodatkowo poznasz naszą uczelnię, studenckie koła naukowe czy też wysłuchasz intersujących wykładów popularnonaukowych. To będzie owocny dzień pełen atrakcji. Nie może Cię zabraknąć!

Poza maturzystami zapraszamy także uczniów pozostałych klas szkół średnich, zarówno indywidualnie, jak i grupowo.

Kiedy

16 października 2024 r. w godz. 9:00-14:00

Gdzie

Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. Prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra

Zapisy

UWAGA! Aby wziąć udział w Dniu Otwartym należy do 11 października br. zapisać się poprzez formularz: webapps.uz.zgora.pl.  

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w aulach obowiązują również osobne zapisy na wykłady popularnonaukowe (w tym sam formularzu).

PROGRAM

punkt_informacyjny.png

9:00-14:00

Biuro Promocji, Biuro Rekrutacji i Dział Spraw Studenckich

Na tym stoisku nie tylko uzyskasz informacje o wydarzeniu, ale też o ogólnej ofercie naszej uczelni. Poznasz tu pełną listę kierunków studiów prowadzonych na UZ (a jest ich ponad 70!) oraz zasady rekrutacji. Będziesz mógł zapytać też o akademiki, stypendia i inne kwestie związane z życiem studenckim w Zielonej Górze. Przekonaj się, że warto zostać członkiem naszej zgranej i kameralnej społeczności akademickiej, w której różnice nie wykluczają. Spełniaj się u nas podczas studiów i czuj się w pełni sobą. W końcu UZ to, jak mówi hasło tegorocznej kampanii, Różne osobowości. Jedna społeczność.

W tym punkcie dostaniesz też nasze ulotki i gadżety ;)

wyklady.png

W aulach będziesz mógł wysłuchać ciekawych prelekcji popularnonaukowych, które poprowadzą nasi wykładowcy. Tematy dotyczą różnych dziedzin, więc z pewnością znajdziesz taki, który Cię zainteresuje. Ekspercka wiedza i charyzma naszych prelegentów pozwoli Ci pożytecznie spędzić czas i poszerzyć horyzonty.

9:30-10:15

aula nr 1

Trening siły: fakty i mity, czy mogę mieć bicepsy niczym Dolomity? - prof. Mariusz Naczk

Wokół treningu siłowego narosło sporo kontrowersji. Obiegowe opinie nie zawsze mają jednak pokrycie w rzeczywistości. Podczas wykładu postaramy się rozwiać dosyć powszechne wątpliwości dotyczące treningu siły.

Czy trening siłowy jest bezpieczny dla dzieci i młodzieży? Czy kobiety powinny go stosować? Czy jest on odpowiedni dla osób starszych? Czy pomaga schudnąć? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie spotkania.

Ponadto zostaną zaprezentowane podstawowe zasady stosowane w treningu siłowym, które pozwalają na bezpieczne zwiększanie masy i siły mięśniowej.

aula nr 3

O greenwashingu, czyli jak nie dać się oszukać na rynku - dr inż. Monika Michalska i dr Ewa Sobolewska-Poniedziałek

Greenwashing, czyli „ekościema”, to zjawisko polegające na tym, że różne firmy, organizacje i instytucje przedstawiają swoje produkty, działania lub strategie jako korzystne dla środowiska naturalnego. Jednak za takimi deklaracjami nie idą fatyczne działania. Celem tej komunikacji jest wprowadzanie konsumentów w błąd, by uzyskać większe zyski lub zbudować określoną reputację.

Konsumenci zwykle dokonują zakupów, opierając się na obietnicach producentów. Dużo osób nie ma czasu, chęci czy kompetencji, by szczegółowo analizować składy i detale dotyczące pochodzenia produktów. Tymczasem wiele takich określeń, jak np.: eko, green, organiczny, nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Jest to po prostu greenwashing, czyli manipulacjia, dzięki której zyskuje się uwagę konsumentów za pomocą fałszywych obietnic ekologicznych oraz podkreślania rzekomego działa na rzecz redukcji niekorzystnego wpływu firmy na środowisko.

Wykład zawiera przykłady i sposoby bronienia się przed takimi oszustwami.

10:45-11:30

aula nr 1

Bądź sobą, czyli o asertywności na co dzień - dr inż. Patrycja Łychmus

Nie potrafisz odmawiać lub prosić o pomoc? Nie radzisz sobie w sytuacji różnicy zdań albo z krytyką? A może kulisz się w sobie i nie wiesz co powiedzieć, gdy ktoś jest dla Ciebie niemiły lub złośliwy? Jeżeli tak masz, to ten wykład jest dla Ciebie! W jego trakcie dowiesz się, jak: radzić sobie w trudnych, codziennych sytuacjach z poszanowaniem samego siebie i innych, otwarcie wyrażać swoje zdanie lub opinie, pozostać sobą w tym trudnym, pełnym sprzeczności świecie. Podczas wykładu zdobędziesz nie tylko wiedzę o tym, czym jest asertywność i dlaczego warto ją trenować, ale zyskasz również świadomość dynamiki relacji z innymi, zwiększając tym samym poziom ich zrozumienia, samoakceptację i - co najważniejsze - pewność siebie.

aula nr 3

Człowiek jako zwierzę wirtualne w dżungli lajków. Perspektywa socjobiologiczna - dr Artur Kinal

Wykład bazuje na socjobiologicznych koncepcjach „Superplemienia” i „Superstatusu” autorstwa Desmonda Morrisa. Wypływające stąd diagnozy o konieczności kompensacji przez większość ludzi ich niskiego miejsca w hierarchii społecznej „Superstada” dają się powiązać z zachowaniami, jakie obserwujemy w przestrzeni cyfrowej. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć, powszechną w rzeczywistości wirtualnej, pogoń za „lajkami” i „followersami”, popularność gier video, czy fenomen monetyzacji aktywności na TikToku. Wszystkie te (i im podobne) aktywności cyfrowe można uznać za bezpośrednio powiązane z potrzebami tkwiącymi w nas od czasów, gdy ludzkość żyła w małych stadach.

12:00-12:45

aula nr 1

Światła, kamera, tłumaczenie: kulisy pracy tłumacza audiowizualnego - dr Paulina Korzeniewska

Podczas wykładu odkryjemy fascynujący świat przekładu filmów, seriali i innych form multimedialnych. Nasza prelegentka przybliży praktyczną stronę tego zawodu, opowie o tym, czym jest lokalizacja w tłumaczeniu, jak zdobyć zlecenia, jakie wykształcenie i umiejętności należy posiadać, aby odnaleźć się w tej branży oraz jakie wyzwania i trudy wiążą się z pracą tłumacza audiowizualnego. Na zakończenie, z pomocą prowadzącej, uczestnicy spróbują swoich sił w tłumaczeniu, by poczuć, jak wygląda ten proces od kuchni.

aula nr 3

Jeżeli nie Nobel, to może Oscar? - prof. Jacek Bojarski

Matematyka odgrywa kluczową rolę w sztuce filmowej, stanowiąc fundament dla animacji i efektów specjalnych. Podczas tego wykładu odkrywać będziemy, jak zaawansowane koncepcje geometryczne są wykorzystywane w tworzeniu niesamowitych obrazów i efektów na ekranie. Przyjrzymy się krok po kroku procesowi tworzenia animacji, od pomysłu po gotowy efekt.

* Zapisy: webapps.uz.zgora.pl.

pokazy_kol_naukowych.png

9:00-14:00

Podążaj przez piętra budynku i odwiedź stoiska kół naukowych. Poznasz na nich talenty oraz zainteresowania naszych studentów, a także skorzystasz z różnych atrakcji, zabaw i eksperymentów, które przygotowali. Będziesz miał również okazję porozmawiać z nimi o nauce na naszej uczelni. Zarówno organizacje studenckie, jak i ich członkowie powiązani są z różnorodnymi dziedzinami oraz kierunkami studiów, dzięki czemu zapoznasz się z naszą ofertą w praktyczny i bezpośredni sposób.

Oto szczegółowy program stoisk kół naukowych.

Stowarzyszenie Erasmus Student Network UZ, Dział Współpracy z Zagranicą i „Erasmus+”

- rozmowy indywidualne, 
- prezentacje o ESN i DWZ,
- Q&A,
- quiz tematyczny o UE z nagrodami.

Koło Naukowe Anim@cja

Triatlon anim@cyjny - aktywizujące i integracyjne działania promocyjne

- Pomaluj z Anim@cją! - malowanie wspólnego dużego obrazu (farbami akrylowymi) przez uczestników Dnia Otwartego,
- Pomarz z Anim@cją! - stworzenie wspólnej tablicy marzeń - zapisywanie swoich marzeń, planów na przyszłość na karteczkach i przypinanie ich pinezkami do tablicy korkowej, 
- Poskręcaj z Anim@cją! - nauka i zabawa w jednym - wspólne skręcanie balonowych zwierzaków.

Koło Naukowe Biologów

- mikroskopy z ustawionymi preparatami mikroskopowymi,
- gabloty entomologiczne, wypreparowane czaszki,
- żywe zwierzęta.

Koło Naukowe BiomedUZ

- prezentacja prototypów wydrukowanych, personalizowanych protez dla zwierząt po resekcji fragmentu kończyny,
- uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda proces projektowania 3D oraz obliczeń i modelowania numerycznego geometrii dedykowanej dla danego przypadku zwierzaka,
- przedstawienie procesu wydruku z wykorzystaniem zamówionych filamentów o różnym stopniu sprężystości w technologii FDM na drukarce 3D,
- pokaz filmu z funkcjonującymi rozwiązaniami u zwierzęcych pacjentów koła naukowego.

Koło Naukowe Biotechnologów

- samodzielne wykonywanie preparatu mikroskopowego z przygotowanych produktów,
- możliwość obejrzenia pod mikroskopem mikroorganizmów odpowiedzialnych za fermentację,
- uczestnicy będą mogli nanieść próbki DNA na żel agarozowy i przekonać się, jak przebiega jego rozdział w czasie elektroforezy,
- możliwość obejrzenia hodowli bakteryjnych oraz mutantów muszek owocowych Drosophila melanogaster,
- gwarantowane słodkie podarki.

Koło Naukowe BuzzVerse 

- przedstawienie technologii radiowej, która wykorzystywana jest przez członków koła do realizacji projektów,
- zaprezentowanie, w jaki sposób realizowane są pomiary z wykorzystaniem czujników umieszczonych w barci,
- zaprezentowanie opracowanej infrastruktury - połączenia czujników z innymi elementami infrastruktury (które znajdują się w innych lokalizacjach miasta),
- Jak sprawdzić czy pszczołom dobrze się mieszka? - W trakcie pokazu członkowie Koła Naukowego BuzzVerse przedstawią aktualnie realizowany projekt "bUZz_tech" - połączenie technologii radiowej LoRa-WAN i mocy IoT z pszczelimi barciami. Realizowany system monitoringu obejmuje część programową oraz sprzętową. Zaprezentowane zostaną wykonane etapy prac oraz potencjalne możliwości rozwoju projektu.

Dziennikarskie Koło Naukowe Faktor

Członkowie koła wspólnie z chętnymi osobami nagrają materiały audio i wideo oraz pokażą, jak wykonać montaż.

Koło Naukowe Felice Cantando

- prezentacja muzyki klasycznej i rozrywkowej na żywo w kostiumach scenicznych: Studenci w kostiumach z epoki oraz charakteryzacji będą krążyć między uczestnikami Dnia Otwartego. Co kilka minut jakaś osoba wykona swoją prezentację (nie tylko muzyki klasycznej ale też wybranego artysty z Idola). Po występie można zobaczyć kostiumy z bliska.

Studenckie Koło Nauk Prawnych Fines Poenarum

- quiz, puzzle z hasłami związanymi z prawem i postępowaniem karnym,
- krzyżówka z hasłami związanymi z prawem i postępowaniem karnym,
- zgadywanka, dopasowanie dziedzin kryminalistyki do zdjęć,
- mini-kazusy do rozwiązania (proste stany faktyczne),
- przedstawienie etapów postępowania karnego, z ich krótkim opisem,
- prezentacja najciekawszych inicjatyw podjętych przez koło oraz przyszłych planowanych,
- słodkie nagrody za udział w konkursach i grach.

Koło Naukowe Hopbit

- przebrania związane tematycznie z popkulturą,
- prezentacja prototypów gier wykonanych przez studentów kierunku,
- prezentacja gier wideo na sprzęcie elektronicznym,
- stolikowe gry imprezowe.

IFMSA

- przedstawienie możliwości wymian międzynarodowych do szpitali i ośrodków badawczych dla studentów kierunków medycznych,
- nauka samobadania piersi oraz jąder i profilaktyki przeciwnowotworowej,
- pomiary glikemii przygodnej, tj. cukru,
- stanowisko informacyjne o I roku studiów medycznych,
- nauka szycia chirurgicznego.

Akademickie Koło Ligi Ochrony Przyrody

- Poznaj ptaka! - studenci zapoznają uczestników z ptakami za pomocą lornetki, lunety, przewodników do oznaczania ptaków, głosów ptaków emitowanych z głośnika i aplikacji internetowych; odwiedzający będą mieli za zadanie zidentyfikować dany gatunek m.in. na podstawie zdjęć i dźwięków,
- Zaprzyjaźnij się z trzmielem – prezentacja gatunków trzmieli i ich roli w środowisku; pokazanie dwóch przykładów roślin kwiatowych: jednej „naturalnej” z której trzmiele mogą korzystać i drugiej zmodyfikowanej genetycznie ze zredukowanymi pylnikami za to z okazalszym kwiatem – wyjaśnienie jakie rośliny należy wybierać do ogrodów przydomowych, aby pomóc trzmielom w swoim otoczeniu.

Koło Naukowe Pedagogów Specjalnych UZ INKLUZJA

W krainie integracji sensorycznej z pedagogami specjalnymi

- uczestnicy dowiedzą się, jaka jest rola rozwijania zmysłów i jak to robić oraz na czym polega terapia integracji sensorycznej,
- odwiedzający będą mogli uczestniczyć w wielu eksperymentach i ćwiczeniach (m.in.  przy użyciu ścieżki sensorycznej,  memory zapachowego czy toru równoważnego), jak również w grach i zabawach obejmujących doskonalenie poszczególnych zmysłów oraz wspierających ich koordynację i integrację.

Studenckie Koło Matematyki Stosowanej Insight

- stanowisko interaktywne prezentujące zastosowania matematyki przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii (m.in. stanowisko do rozpoznawania twarzy, określania wieku i badania emocji, stanowisko do skanowania, modelowania i wizualizacji obiektów 3D).

Koło Naukowe Instytutu Filozofii Logistaza

- coaching: Poznaj samego siebie „Nosce te ipsum” - Uczestnicy wprawiają w ruch koło fortuny, aby wybrać jedno z zagadnień: szczęście, strata, porażka, sukces, dobrostan, życie, marzenie, wątpliwość. Następnie uczestnicy spróbują odpowiedzieć na wylosowane zagadnienie za pomocą wybranych z talii kart coachingowych. Jeśli osoba poprawnie przedstawi znaczenie wybranych kart, otrzyma nagrodę.

- filozofia: Uczestnicy losują z kul oznaczonych kategoriami, np. film, literatura czy filozofia klasyczna, pytania dotyczące filozofii. Każde pytanie opatrzone jest czterema odpowiedziami, z których tylko jedna jest poprawna. Za wskazanie prawidłowej odpowiedzi osoba otrzyma nagrodę.

Koło Naukowe Ius Gentium

- prezentacja „Międzynarodowe przedsięwzięcia dla studentów na Wydziale Prawa i Administracji”,
- prezentacja „Sędziowie MTS - charyzmatyczni, silni i niezwykli”,
- prezentacja „Prawo kosmiczne w pigułce”.

Studenckie Koło Kooperacja

Kooperacja niweluje stres

- prezentacja działalności koła oraz tworzenie „gniotków antystresowych”,
- quiz: najczęściej zadawane pytania przez kandydatów na studia – dawka wiedzy i zabawy,
- zdjęcia ze specjalną ramką (zdjęcia opublikowane przez uczniów będą udostępniane w mediach społecznościowych koła).

Koło Naukowe Kryminalistyki i Wiktymologii UZ

- przedstawienie metod ujawniania śladów kryminalistycznych,
- inscenizacja miejsca zbrodni (zabójstwa) - zainteresowane osoby będą miały możliwość ujawnienia śladów,
- członkowie koła pokażą, w jaki sposób odbijać linie papilarne; każdy będzie mógł odcisnąć swoje palce na kartkach bądź zabrać je na foliach daktyloskopijnych.

Medialne Koło Naukowe Kręcą nas media

- gra interaktywna za pomocą strony internetowej, która przybliży uczniom z czym spotkają się na kierunku animacja kultury i twórczej aktywności w sieci,
- stworzenia wspólnej mapy myśli ze skojarzeniami co do tego kierunku studiów.

Naukowe Koło Logopedyczne Mowa bez wad

- prezentacja dotychczasowych osiągnięć koła,
- badanie narządów artykulacyjnych,
- doświadczenia obejmujące procesy poznawcze (uwaga, koncentracja, pamięć).

Koło Naukowe Nowocześni Budowlańcy

- projekt z IV edycji programu Klakson-Impuls do innowacji,
- pokaz działania sprzętu służącego do diagnostyki budynków – m.in. młotek Schmidta, wilgotnościomierz materiałów budowlanych, kamera termowizyjna,
 - wykonanie analizy sitowej kruszyw budowlanych,
 - pokaz modeli maszyn budowlanych,
- prezentacja działalności koła,
- konkurs związany z rozpoznawaniem materiałów budowlanych oraz maszyn budowlanych,
 - rozwiązywanie krzyżówek o tematyce budowlanej.

Koło Naukowe PI „Przyszli inżynierowie”

- symulator żurawia budowlanego, gdzie uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją koordynację i poczuć się jak prawdziwi operatorzy,
- zawody koparek,
- prowadzenie taczki budowlanej po torze,
- gra inżynierska „Budowa domu krok po kroku”, która polega na stworzeniu przez uczestnika własnego domu w programie ArCADia BIM.

Penitencjarne Koło Naukowe Studentów UZ PRISON

- krótkie wykłady wprowadzające w wykonaniu wykładowców oraz studentów, omawiające podstawowe zagadnienia, takie jak cele, metody i obszary badawcze dotyczące resocjalizacji oraz kryminologii,
- absolwenci (pracownicy Służby Więziennej) opowiedzą o swojej ścieżce zawodowej, jak studia wpłynęły na ich karierę i jakie możliwości zawodowe otwierają się przed absolwentami,
- studenci przedstawią projekty, badania i inicjatywy związane z ich kierunkiem studiów,
- studenci odpowiedzą na pytania i udostępnią materiały promocyjne,
- funkcjonariusze Służby Więziennej zaprezentują sprzęt używany w pracy oraz techniki interwencyjne,
- stoisko z ofertami pracy w formacjach mundurowych.

Przyszłych Nauczycieli Matematyki TRANS-MISJA oraz Koło Naukowe Laboratorium „Matematyczne” Paradoks

- Myśl logicznie i wygrywaj – ciekawe zadania, łamigłówki oraz gry logiczne i matematyczne rozwijające twórcze, logiczne i strategiczne myślenie,
- Złam kod – szyfrowanie i odszyfrowywanie zakodowanych wiadomości przy użyciu różnych sposobów szyfrowania,
- Użyj wyobraźni – układanie kostek sześciennych i brył, możliwość uczestniczenia w warsztatach z wielokostek i mozaiki Penrosa,
- turniej przygotowanym przez studentów – dla osób, które wykażą się największą aktywnością przewidziano nagrody.

Koło Naukowe Psychologii Polarnej ICE

- prezentacja wyników realizowanych badań,
- prezentacja materiałów zdjęciowych z wydarzeń edukacyjnych, konferencji oraz realizowanych badań w ośrodkach, z którymi współpracuje koło, np. analogowa stacja kosmiczna LunAres,
- połączenie „na żywo” z polarnikami, którzy w październiku będą przebywać w jednej ze stacji polarnych.

Koło Naukowe Psychoonkologii Klinicznej Żonkil

- prezentacja działalności koła związanej z popularyzacją wiedzy z zakresu psychoonkologii i prewencji chorób nowotworowych,
- interaktywne przedstawienie narzędzi, które pomagają w pracy z pacjentami chorymi onkologicznie oraz całego systemu, który towarzyszy im w procesie chorobowym,
- samobadanie, profilaktyka oraz wsparcie psychologiczne (m.in. w sytuacji przeżywania żałoby),
- ulotki edukacyjne.

Studenckie Koło Ratownictwa Medycznego

- pokaz pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia oraz nauka udrażniania dróg oddechowych,
- prezentacje na temat pracy ratownika medycznego, miejsc w jakich może pracować itp.,
- quizy z wiedzy o pierwszej pomocy.

Koło Naukowe SMART

- ściganie się mobilnymi robotami z modułami sztucznej inteligencji,
- kibicowanie robotom w walkach mini-sumo,
- zapoznanie z projektowaniem systemów cyber-fizycznych do sterowania windą lub światłami drogowymi.

Studenckie Koło Nauk Społecznych Socjeta

- prezentacja działalności koła,
- mini-wystawa fotografii dokumentujących dane wizualne z projektu ,,Bazgroł”,
- okazja do ekspresywnego wyrażenia swoich wewnętrznych frustracji i przemyśleń na kości w celu stworzenia artefaktu nawiązującego do projektu i będącego docelowo częścią wystawy.

Studenckie Koło Naukowe Turystyki

- gra terenowa wewnątrz-kampusowa: Świat w pigułce. Wędruj z turystyką!

Zasady:
W grze może brać udział każdy, pojedynczo lub zespołach (maksymalnie do 3 osób). Każda grupa otrzymuje tzw. „Paszport Turystyczny” – kartę gry, w której należy zbierać naklejki z każdej stacji turystycznej, którą się odwiedza. Na terenie budynku będzie rozsypanych 7 punktów, w tym punkt początkowo-końcowy. Uczestnicy mają za zadanie odwiedzić każdy z nich i  wykonać zadania. Przy każdym ze stanowisk czekać będą opiekunowie. Po wykonaniu zadań na wszystkich stanowiskach i zebraniu naklejek w karcie gry należy udać się do stanowiska startu w celu otrzymania nagrody.

Koło Naukowe Wspólna Przestrzeń

- pokaz prac barwierskich oraz toreb uszytych w ramach Projektu Klakson oraz Pracowni tekstyliów i barwierstwa,
- warsztaty barwierskie Barwy wzięte z natury: Dla uczestników wydarzenia zostanie przygotowana namiastka pracowni barwierskiej. Za pomocą wywarów z roślin stworzą na kawałku lnu abstrakcyjną kompozycję, a następnie przekonają się, jak rozprowadzone kolory zmieniają się przy użyciu sody kuchennej i kwasku cytrynowego.

Koło Naukowe Unia Debat Oksfordzkich

- Polityczna ekspedycja: podróż przez współczesny świat - interaktywna gra-quiz, która sprawdzi oraz rozwinie wiedzę uczestników na temat współczesnych wydarzeń politycznych, systemów rządzenia oraz kluczowych postaci w polityce państwowej i międzynarodowej. Gra zostanie przeprowadzona w kreatywny sposób, na żywo na stoisku koła podczas sesji quizowej. Uczestnicy będą odpowiadać na pytania w czasie rzeczywistym, używając urządzeń elektronicznych lub kartek odpowiedzi. Dla najlepszych graczy przewidziano nagrody.
- prezentacja materiałów wideo oraz zdjęć z działalności koła.

Koło Naukowe wUZtruck

- prezentacja druku 3D w technologii FDM,
- prezentacja możliwości mikrokontrolerów dla hobbystów (Arduino / Esp32) i możliwość zastosowania ich we własnych projektach,
- projektowanie własnych modeli oraz przygotowywanie ich do druku,
- prezentacja systemu zdalnej komunikacji kontroler - pojazd z użyciem modułów komunikacji bezprzewodowej,
- prezentacja projektu interfejsu graficznego dla płytki developerskiej stm32h735gdk.

Zielonogórskie Akademickie Bractwo Kopaczy Złota ZABKA

- płukanie złota wraz z wydawaniem certyfikatu płukacza (wypłukane złoto staje się własnością płuczącego),
- prezentacja koła,
- prezentacja sprzętu do płukania złota oraz prezentacja naturalnego złota.

Grupa studentów fizyki

- Eksperymentarium fizyczne - uczestnicy będą próbowali poprzez wykonanie eksperymentów rozwiązać zagadki fizyczne.

Grupa studentów fizyki medycznej

- Podstawy fizyczne wybranych metod diagnostycznych - warsztaty/pokazy mają przybliżyć uczestnikom naturę sygnałów rejestrowanych podczas wybranych badań diagnostycznych ze szczególnym uwzględnieniem sygnałów odwzorowujących pracę serca,
- oprócz EKG, będzie można zapoznać się z fizycznymi podstawami innych metod (audiometria, pulsoksymetria czy USG).

Grupa studentów astronomii

- Prezentacja działania oraz obsługi teleskopów optycznych - obserwacje za pomocą teleskopów należących do Instytutu Astronomii. Jeśli dopisze pogoda będą to obserwacje Słońca za pomocą teleskopu wyposażonego w filtr H alfa. Z kolei w przypadku złej pogody obserwacje odbędą się „pod dachem”, a teleskopy ustawione będą na zdjęcia obiektów astronomicznych.

inni_wystawcy.png

9:00-14:00

Współpracujące instytucje – przedstawią swoją ofertę skierowaną do przyszłych studentów oraz praktyczne zalety studiowania i mieszkania w Zielonej Górze.

Patronem medialnym Dnia Otwartego UZ jest Akademickie Radio Index. Imprezę poprowadzi redaktor Mateusz Kasperczyk.

Maskotka OrłUZ – nasza uczelniana maskotka przez całe wydarzenie będzie krążyć po budynku. Już na wejściu warto złapać OrłUZa i zeskanować kod QR, który będzie miał przy sobie. Kod przeniesie Cię do mapy wydarzenia, dzięki której będziesz dokładnie wiedział, gdzie znajdują się poszczególne stoiska. Co więcej, OrłUZ to prawdziwa gwiazda, która zawsze przyciąga spojrzenia i cieszy się zainteresowaniem. Zatem wspólne zdjęcia są mile widziane ;)


Dołącz do wydarzenia!

do_uz_2024.png

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili.Ochrona danych osobowych »