28 lutego br. w Parku Technologii Kosmicznych w Nowym Kisielinie odbędzie się druga edycja SatGisPlan. Jest to kolejne już wydarzenie mające na celu zaprezentowanie wyników prac dyplomowych absolwentów kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne (GITS UZ) prowadzonego na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tegoroczne prace realizowane były przy współudziale pracowników Wydziału Informatyki Elektrotechniki i Automatyki, Wydziału Fizyki i Astronomii, Wydziału Mechanicznego oraz przedsiębiorstw współpracujących z WBAIS.
Organizatorzy zapraszają do udziału przedstawicieli administracji publicznej, jednostek otoczenia społeczno-gospodarczego, środowiska naukowego oraz nauczycieli i uczniów szkół średnich.
W ramach panelu dyskusyjnego podjęta zostanie próba wskazania potencjału, a tym samym możliwości wykorzystania wiedzy i umiejętności absolwentów GITS na rynku pracy. Absolwent kierunku GITS łączy wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko rozumianych nauk geoinformatycznych na potrzeby m.in. tworzenia map cyfrowych, geoportali, pozyskiwania, przetwarzania, zarządzania i udostępniania danych przestrzennych (z zakresu planowania przestrzennego, ochrony środowiska, logistyki i transportu, geodezji i kartografii, geologii). W ramach III panelu wydarzenia zaprezentowane zostaną wyniki prac nad projektem Lubuskiego Centrum Kompetencji Cyfrowych i Usług Wspólnych, którego jednym z komponentów jest Węzeł Informacji Przestrzennej Województwa Lubuskiego.
Zgłoszenie uczestnictwa w wydarzeniu należy dokonać poprzez formularz: architekturauz.clickmeeting.com do dnia 23 lutego 2024 r. do godz. 15:00 (ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).
Park Technologii Kosmicznych – Badań, Rozwoju i Innowacji Sp. z o.o.
ul. Nowy Kisielin- Antoniego Wysockiego 1
66-002 Zielona Góra
GPS: 51.928821288692305, 15.611429512582204
Kontakt:
Anna Widła
tel.: 789 442 174
e-mail: A.Widla@wbais.uz.zgora.pl
8:30 - 9:00 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW
9:00 - 9:30 POWITANIE UCZESTNIKÓW I OTWARCIE WYDARZENIA
prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski- Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego
Marcin Jabłoński – Marszałek Województwa Lubuskiego
prof. dr hab. Marek Banaszkiewicz – Prezes Zarządu Parku Technologii Kosmicznych – Badań, Rozwoju i Innowacji Sp. z o.o.
9:30 - 9:45 WPROWADZENIE DO WYSTĄPIEŃ ABSOLWENTÓW GITS UZ
dr hab. Anna Bazan-Krzywoszańska, prof. UZ - Dziekan Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UZ
9:45 – 10:45 WYSTĄPIENIA ABSOLWENTÓW KIERUNKU GEOINFORMATYKA I TECHNIKI SATELITARNE
Prowadząca: dr inż. Agnieszka Kaczmarek-Pawelska, Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego
Bogdan Kubś - Przetwarzanie zasobów rejestru i ewidencji zabytków na potrzeby budowy infrastruktury informacji przestrzennej na przykładzie kościołów drewnianych województwa lubuskiego;
Karol Czarny – Predykcja zmian zachodzących w środowisku – wybrane aspekty na przykładzie miasta Zielona Góra;
Maksymilian Wiekiera – Zastosowanie uczenia maszynowego w symulacji ruchu drogowego;
Krzysztof Szczepaniak – Budowa trójwymiarowego skanera laserowego do celów inwentaryzacyjnych;
10:45-11:15 PRZERWA KAWOWA
11:15-12:15 PANEL EKSPERCKI 1: ROLA ANALIZY PRZESTRZENI W NOWOCZESNEJ GOSPODARCE Moderator: Karol Dąbrowski Dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu
Ekspert 1: dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, prof. UZ - Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, prof. UZ odpowiada za sprawy dotyczące innowacji rozwoju w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od początku pracy zawodowej współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu ekspertyz z zakresu pomiarów przemieszczeń i odkształceń obiektów budowlanych. Kierowała projektami realizowanymi wspólnie z przemysłem. Jest współautorką zgłoszeń patentowych oraz wzorów użytkowych krajowych i europejskich. Posiada uprawnienia zawodowe z zakresu geodezyjna obsługa inwestycji.
Ekspert 2: prof. dr hab. inż. Andrzej Obuchowicz - Dziekan Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ
Badania naukowe Profesora koncentrują się wokół metaheurystycznych metod przeszukiwań przestrzeni rozwiązań, zagadnień optymalizacji globalnej i adaptacji, obliczeń ewolucyjnych, sztucznych sieci neuronowych, technik rozpoznawania obrazów oraz ich zastosowań w diagnostyce medycznej i technicznej. Jest autorem lub współautorem blisko 130 prac naukowych.
Ekspert 3: Paulina Gajownik-Mućka – Dyrektor Sektora Edukacji Esri Polska
Współpracuje z wieloma uczelniami w Polsce, w tym również WBAIS UZ. Absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz geoinformatyką w zastosowaniach biznesowych.
Ekspert 4: Stanisław Kozłowski – Technical Project Manager, SatRev S.A.
Absolwent kierunków geoinformatyka i techniki satelitarne oraz prawo na Uniwersytecie Zielonogórskim. Specjalizuje się w administracji oraz zarządzaniu projektami z sektora kosmicznego.
Ekspert 5: Krzysztof Rutkowski – Kierownik Biura Ochrony Wizyjnej Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Urząd Miasta Zielona Góra
Ekspert w zakresie miejskich systemów monitoringu wizyjnego. Koordynator budowy infrastruktury sieciowej IT na terenach zurbanizowanych. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Zielonogórskiej.
12:15-13:00 LUNCH
13:00-14:00 PANEL EKSPERCKI 2: LUBUSKIE CENTRUM KOMPETENCJI CYFROWYCH I USŁUG WSPÓLNYCH (LCKCiUW)
Moderator: mł. bryg. mgr inż. Arkadiusz Kaniak - Rzecznik Prasowy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej
Ekspert 1: Wojciech Olszewski – Dyrektor Biura Projektów Własnych i Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze
Ekspert 2: Cezary Wysocki – Zastępca Dyrektora Departamentu Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze
Ekspert 3: Sławomir Hemerling-Kowalczyk – Prezes GIAP Sp. z o.o., główny wykonawca e-usług w LCKCiUW
Ekspert 4: Przedstawiciel JST biorącej udział w projekcie LCKCiUW
14:00-14:15 PODSUMOWANIE WYDARZENIA
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »