Nauczyciel akademicki, naukowiec i pielęgniarka, epidemiolog, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego oraz organizacji i zarządzania zatrudniona w Katedrze Higieny i Epidemiologii, Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uzyskała tytuł dr n. o zdrowiu w 2012 roku a tytuł dr hab. n. o zdrowiu w 2024 roku.
Współautorka projektów naukowych z zakresu genetyki uzależnień oraz genetycznych uwarunkowań aktywności fizycznej i sukcesów w sporcie. Główne zainteresowania naukowe dotyczą metodologii badań metylacji w regionie promotorowym oraz polimorfizmów wybranych genów powiązanych z uzależnieniami od substancji psychoaktywnych. Autorka 68 publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych, 1 monografii i 21 rozdziałów w monografii. Indeks Hirscha według bazy Research Gate wynosi – 10, a liczba cytowani 306. Uczestniczyła czynnie w 4 konferencjach międzynarodowych oraz w wielu krajowych.
Promotor pomocniczy 1 pracy doktorskiej, ponad 20 prac magisterskich i 60 prac licencjackich. Jest opiekunem studenckiego koła naukowego „Salus”. Członek Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego.
Otrzymała „Medal Komisji Edukacji Narodowej” za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania nadany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W roku 2022 i 2023 otrzymała stypendium „Grant Rektorski” przyznawany przez Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz została nagrodzona Nagrodą II stopnia Rektora dla nauczycieli akademickich za osiągnięcia naukowe, artystyczne i dydaktyczne oraz za uzyskanie tytułu lub stopnia naukowego w 2023 roku.
W Uniwersytecie Zielonogórskim członek Rady Dyscypliny Nauki o Zdrowiu, Komisji Okresowej Oceny Nauczycieli Akademickich, Uczelnianego Zespołu ds. Doskonalenia Jakości Kształcenia, Wydziałowej Rady Programowej.
Pełniła funkcje Zastępcy Dyrektora ds. Kształcenia w Instytucie Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego (kadencja 2020-2024r). Pełni funkcje Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego. Od 2015 r uczestniczyła w pracach Wojewódzkiej Rady do spraw Potrzeb Zdrowotnych w województwie lubuskim oraz w Zespole Koordynującego Realizację Regionalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Województwa Lubuskiego w latach 2017-2022 r.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »